VASAROS „STOVYKLĖLĖ“ VAIKAMS GARSIŲ KAUNIEČIŲ NAMUOSE

A. ir P. Galaunių namai, J. Zikaro namai, A. Žmuidzinavičiaus namai, L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai

Vasara – kelionių ir atradimų metas. Liepos mėnesį kviečiame 10–14 metų vaikus į keturių dienų „kelionę“. Jos metu galėsite apsilankyti garsių ir Lietuvai nusipelniusių kauniečių namuose.

Kelionę pradėsime nuo Galaunių namų, kuriuose pajusite 1930-ųjų laiko dvasią. Klausydamiesi čia gyvenusių žmonių istorijų fragmentų, susipažinsite su jų kasdienybe ir pomėgiais, sužinosite, kuo ypatinga tarpukario architektūra, pasižvalgę po to meto salonus, atrasite kitokią geometriją: balduose, stiklo ir porceliano gaminiuose, dailės kūriniuose. O pabaigoje lauks nedidelė pažintis su tarpukario mada. Sudalyvaudami improvizuotoje fotosesijoje, galėsite pasijusti tikrais Smetonos laikų ponaičiais ir panelėmis.

Kitą dieną keliausite į svečius pas žymų skulptorių, „Laisvės“ paminklo kūrėją J. Zikarą. Lankysitės menininko studijoje, išgirsite daug įdomių faktų apie šios asmenybės gyvenimą ir kūrybą, sužinosite, kurie garsūs Lietuvos žmonės čia svečiavosi. Jaukioje namų aplinkoje diskutuosite ir bandysite atrasti žodžio „laisvė“ reikšmę.

Ketvirtadienį svečiuositės dailininko, visuomenininko, pedagogo, keliautojo ir aistringo kolekcininko A. Žmuidzinavičiaus namuose. Pamatysite dailininko mėgtą sodą, klaidžiosite po jo namus, išvysite unikalią kūrėjo darbo erdvę – dirbtuvę! Išgirsite intriguojančių pasakojimų apie dailininko laisvalaikį ir pomėgius. Taip pat jūsų lauks kūrybines dirbtuvės „Užaugęs noriu būti Maestro“. Turime paruošę įvairiausių užduočių, kurios pažadins jumyse slypinčias kūrybines galias.

Kelionę baigsite nepaprastai spalvingos asmenybės scenografo L. Truikio namuose. Čia, skambant klasikinės operos muzikai, atkartosite ją karpydami spalvoto popieriaus raštus ir jungdami juos į ornamentus, kurių gausu šiuose namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesite prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties.

„Stovyklėlės“ užsiėmimų laikas 15–16.30 val.
I pamaina liepos 2–5 d.
II pamaina liepos 9–12 d.
III pamaina liepos 16–19 d.
IV pamaina liepos 23–26 d.

Antradienį užsiėmimai vyks A. ir P. Galaunių namuose (Vydūno al. 2)
Trečiadienį – J. Zikaro namuose (J. Zikaro g. 3)
Ketvirtadienį – A. Žmuidzinavičiaus namuose (V. Putvinskio g. 64)
Penktadienį – L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose (E. Fryko g. 14)

Prašome registruotis iš anksto tel. (8 37) 22 94 75 arba pildant registracijos formą https://forms.gle/MXp27RjHf6RYUiwb7

Vienos pamainos kaina vaikui – 10 EUR