VASAROS STOVYKLĖLĖJE – „DIDIEJI KINIJOS IŠRADIMAI“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, M. Žilinsko dailės galerija, Paveikslų galerija, Velnių muziejus

Liepos mėnesį keliavome po garsių ir Lietuvai nusipelniusių kauniečių namus, kur išgirdote daug įdomių istorijų apie menininkų gyvenimą, pažinote tarpukario madą, sužinojote, kas yra „Laisvė“, išbandėte tapytojo molbertą, kūrėte muzikinius paveikslus. Rugpjūtį kviečiame į kelionę, kurioje jūsų lauks pažintis su didžiaisiais kinų išradimais. Tūkstantmetė Kinijos civilizacija paliko daugelį dalykų, kuriuos naudojame ir šiandien. Kokie tai išradimai, sužinosite keliaudami po M. K. Čiurlionio dailės muziejų, M. Žilinsko dailės galeriją, Paveikslų galeriją bei Velnių muziejų.

Drakonas Kinijoje simbolizuoja sėkmę, tad ateikite ir sugaukite ją drakonų medžioklėje M. Žilinsko dailės galerijos Rytų meno ekspozicijoje! Čia atrasite Tolimųjų Rytų šalis, kur dar gyvos legendos. Edukacinės programos metu išgirsite įdomių pasakojimų, sužinosite, kas pirmasis atrado popierių, laką, porcelianą, kompasą, ką reiškia ilgos Budos ausys, kodėl ritinėja švytintį perlą slibinai.

Velnių muziejuje turėsite surasti paslėptą lobį. Keliausite visi kartu stebuklingu kanopų keliu. Kad būtų lengviau, naudosite vieną iš didžiųjų kinų išradimų. Jūsų lauks daug smagių užduočių, o, jas atlikus, lobis tikrai atiteks nugalėtojams!

Atvykę į M. K. Čiurlionio dailės muziejų atrasite Čiurlionio piešinius, dvelkiančius senovės Rytais. Susipažinę jais mokysitės slapto Čiurlionio rašto, kurio nesupras jokie draugai ar tėvai! Šiuo raštu bus galima parašyti slaptą laišką savo geriausiam draugui.

Paveikslų galerijoje veikiančioje parodoje „Atminties popierius“ siūlome kūrybiškai perdirbti buvusio J. Janonio popieriaus fabriko rašomąjį popierių. Ištirpdytas vandenyje, jis taps mase, iš kurios savo rankomis pasemsite ir suformuosite naują, asmeninį popieriaus lakštą. Dirbtuvių metu ne tik iš senų prisiminimų kursime naujas istorijas, pasakosime apie popieriaus istoriją, jo atsiradimą, bet ir pasiūlysime jį pačiupinėti – kartais švelnų kaip šilkas, kartais trapų kaip porcelianas.

Užsiėmimai skirti 10–14 metų vaikams.

Stovyklėlės užsiėmimų laikas 15–16.30 val.
I pamaina rugpjūčio 6–9 d.
II pamaina rugpjūčio 20–23 d.
III pamaina rugpjūčio 27–30 d.

Antradienį užsiėmimai vyks M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12)
Trečiadienį – Velnių muziejuje (V. Putvinskio g. 64)
Ketvirtadienį – M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55)
Penktadienį – Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16)

Prašome registruotis iš anksto pildant formą https://forms.gle/RSnkQsyZAaMBcpUK9 arba tel. 8 610 037 33 (nuo 9 iki 16 val.)

Vienos pamainos kaina vaikui – 10 EUR