Edukacinis užsiėmimas ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 3,00 EUR, suaugusiam – 5,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.
Virtualios pamokos / edukacijos kaina grupei – 30,00 EUR
Virtualias pamokas ir edukacinius užsiėmimus užsisakykite telefonu 8 684 843 88
Virtualius užsiėmimus, pritaikytus žmonėms su negaliomis, užsisakykite telefonu 8 610 136 63
Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje
NAUJIENA! 2 DIENOS / 2 ISTORIJOS / 9–12 klasės. Virtualių pamokų ciklas
Kalbėsime apie dvi valstybingumo ir dailės istorijos versijas – sužinosite ne tik kaip keliavome ir pasiekėme vasario 16-ąją, bet ir kas nutiko kitą, vasario 17-ąją dieną. 2 dienos nors ir pasakoja 2 skirtingas istorijas, abiejų pasakojimai veda į valstybingumą – norą būti pripažintiems, laisviems, matomiems, lygiems.
Virtualios pamokos I dalyje Valstybingumas ir dailė išgirsite bei pamatysite, kaip dailininkai, išgyvenę sostapilio Vilniaus netektį, kūrė Lietuvą, t.y. valstybingumo simbolius, Laikinojoje sostinėje. II pamokos dalyje Valstybė – moteris – menas pasakojama kitokia valstybingumo versija. Ta, kurioje moteris aktyviai dalyvavo ir veikė, bet dažnai liko nematoma – paraštėse. Pamokoje sužinosime apie moterų vaidmenį kuriant nepriklausomą valstybę bei priežastis, kodėl jų parašai neatsidūrė ant Lietuvos Nepriklausomybės akto. Taip pat pamokoje aptarsime sufražizmo, emancipacijos sąvokas, jas nagrinėsime kaip valstybingumo, demokratijos principus. Susipažinsime su XX a. I pusės moterų menininkių kūryba, Lietuvos moterų dailininkių draugijos veikla ir klausime, ar išties egzistuoja „moteriškas“ arba „vyriškas“ menas.
Trukmė: 2 susitikimai po 45 min.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
NAUJIENA! ABIEJŲ TAUTŲ RESPUBLIKOS SAULĖLYDIS. 1794 SUKILIMAS IR DIDVYRIAI / 11–12 klasės. Virtuali integruota istorijos, pilietinio ugdymo ir dailės pamoka
Teorinėje dalyje, iliustruodami Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fonduose saugomų kultūros artefaktų nuotraukomis bei pasinaudodami interneto nuorodomis, pristatysime Lietuvos istorijai aktualią temą – ATR ir jos žlugimą.
Pamokos pradžioje kalbėsime apie vieną pirmųjų ir paskutinį ATR valdovus – Steponą Batorą ir Stanislovą Augustą Poniatovskį, pristatysime Respublikos žlugimo priežastis ir pasekmes. Virtualios pamokos metu didžiausią dėmesį skirsime dviem istorinėms asmenybėms – 1794 m. sukilimo vadams ir dalyviams – Tadui Kosciuškai (1746–1817) ir Mykolui Kleopui Oginskiui (1765–1833). T. Kosciuška taip pat pristatomas pasauliniame kontekste – akcentuojama karo inžinieriaus veikla ir nuopelnai JAV nepriklausomybės kovose.
Praktinė dalis susideda iš trijų užduočių. Pirma užduotis, remiantis klausimų-atsakymų metodu, skirta T. Kosciuškos ir M. K. Oginskio asmenybiui palyginimui.
Antros užduoties metu dalyviai (grupėse) turi ištirti, aptarti ir atsakyti į klausimus apie muziejaus saugomą paveldo objektą – Tado Kosciuškos tapytą autoportretinę miniatiūrą (vėduoklę).
Trečioji užduotis yra skirta diskusijai su dalyviais. Diskusijos tikslas – aptarti istorinės atminties klausimą: ar paminklai leidžia „teisingai“ suvokti istoriją? Diskusijai skirtas pavyzdys – T. Kosciuškos paminklas JAV Vašingtone. Skaidrėje rodomos dvi paminklo nuotraukos – Kosciuškos paminklas prieš ir po „Black Lives Matter“ judėjimo.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
NAUJIENA! BAIMĖ KAIP GYVENIMO DOMINANTĖ / 9–12 klasės, šeimos, suaugusieji
Baimė naudoja savitą kalbą pasakodama mums apie tam tikroje laiko ir erdvės sankirtoje gyvenusius žmones ir juos supusį pasaulį. Šios edukacijos tikslas yra tą kalbą atskleisti supažindinant dalyvius su baimės atspindžiais objektuose eksponuojamose parodoje „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“. Tam tikri daiktiški fragmentai mums, gali atskleisti kaip to meto žmonės suprato, jautė ir išreiškė baimę. Bandysime pamatyti baimę, kaip politinį įrankį ir įvardinti konkrečias baimės formas atspindinčius, visuomenėje susiklostančius galios santykius.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
NAUJIENA! SENOJI LIETUVA. NUOTYKIAI PRASIDEDA / 1–5 klasės
Ar esate pasirengę nepaprastiems nuotykiams su netikėtais vingiais, nenumatytų atomazgų, su įtampos kupina veikla? Kviečiame jus į edukacinį užsiėmimą, kurio metu sužinosite daug įdomybių apie didingą Lietuvos praeitį. Keliausime po senovinius žemėlapius, pamatysime pinigus-pagaliukus, lobius, neįprastą aprangą ir elnio ragus. Visa tai pažinsime žaisdami, spręsdami galvosūkius, klausydami paslaptingų legendų. Taip geriau pažinsime savo kraštą ir galėsim didžiuodamiesi pasakyti: „Aš esu lietuvis“.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
SIMBOLINIS KOLIAŽAS / 5–12 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Šis edukacinis užsiėmimas kviečia įsižiūrėti ir pajausti M. K. Čiurlionio kūrybos procesą renkant spalvas ir kuriant kompoziciją. Praktinėje jo dalyje pagal ekskursijų vadovo pateiktą M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją lankytojai turės galimybę sukurti originalą atkartojantį arba improvizuotą koliažą – M. K. Čiurlionio paveikslo interpretaciją. Darbas kolektyvinis – tai puiki galimybė mokytis kurti ir dirbti komandoje bei džiaugtis bendru rezultatu.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
ČIURLIONIO KOSMOSAS / 1–8 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Ši edukacinė programa kviečia patyrinėti Čiurlionio kosmosą – jo fantazijos sukurtas ir paveiksluose įamžintas žvaigždes, planetas, kitus dangaus kūnus. Susipažinę su Čiurlionio visatos paslaptimis dalyviai kviečiami sukurti savo įsivaizduojamą kosminę aplikaciją, su savomis planetomis ir jų gyventojais.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
DEBESŲ PASAKOS / 1–8 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Šio edukacinio užsiėmimo metu dalyviai keliaus per Čiurlionio paveikslų debesis, kurie įgauna netikėčiausias formas, seka paslaptingas pasakas ir užmena daug įdomių mįslių juos tyrinėjančiam žiūrovui. Praktinės užsiėmimo dalies metu moksleiviai bus kviečiami sukurti savas istorijas, eksperimentuodami, piešdami, klijuodami debesų aplikacijas.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
SLAPTAS ČIURLIONIŲ RAŠTAS / 3–8 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Specialūs šifruoti užrašai, randami tik M. K. Čiurlionio paveiksluose, eskizuose, laiškuose – tai viena didžiausių paslapčių šio menininko biografijoje. Dėl ko buvo sukurtas ir ką reiškė šis slaptų simbolių raštas, niekam iki galo nėra pavykę išsiaiškinti. Tačiau viename iš M. K. Čiurlionio laiškų, skirtų jo broliui, buvo atrastas pilnas šių simbolių alfabetas su paaiškinimais... Atėję į muziejų ir pamatę slaptuosius Čiurlionio simbolius gyvai, kiekvienas gausite šio šifro alfabetą. Jį turėdami, galėsite net ir didžiausias paslaptis užšifruoti čiurlioniškame laiške – juk tas, kas neturi slapto rašto šifro, niekada neperskaitys!
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
ČIURLIONIO KARŪNOS / 1–4 klasės
Pasakiškuose M. K. Čiurlionio paveikslų pasauliuose galima sutikti begales valdovų, pasipuošusių nuostabiomis karūnomis, – karalius yra vienas reikšmingiausių Čiurlionio kūryboje sutinkamų simbolių. Edukacinio užsiėmimo metu mažieji muziejaus lankytojai susipažins su pasakiškuoju Čiurlionio pasauliu, o, pasigaminę puošnias čiurlioniškas karūnas, galės pasijausti jo dalimi!
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
TÊTE-À-TÊTE SU ČIURLIONIU / 1–4 klasės
Supažindinti su Čiurlionio paveikslų ir muzikos idėjomis jaunieji lankytojai turės galimybę išsirinkti labiausiai patikusius paveiksluose vaizduojamus simbolius ir juos interpretuoti, naudodami pastelės techniką, kuria pats dailininkas sukūrė daugybę savo šedevrų.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 684 84388
SIMBOLIS M. K. ČIURLIONIO KŪRYBOJE / specialūs poreikiai
Programa parengta vaikams ir jaunuoliams su autizmo sindromu. Jau prieš atvykdami pas mus turėsite galimybę susipažinti su pačiu muziejumi, edukatoriais ir programa. Tam mes parengėme iliustruotą gidą, kurį galėsite peržiūrėti prieš atkeliaudami pas mus. O muziejuje kiekvienas pasirinks sau patikusį simbolį – figūrėlę, kuri taps patikimu draugu
tyrinėjant M. K. Čiurlionio kūrybą.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 610 136 63
Kauno paveikslų galerijoje
FLUXUS, ARBA JURGIS MAČIŪNAS /5–8; 9–12 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Jūsų laukia pažintis su fluxus žaidimo ir meno principais. Užsiėmimo metu kursite fluxus paštą, keliausite į „Juodosios skylės“ platybes ir išmėginsite kitas smagias užduotis.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 67 51 31 61
STATYTI. TILTUS, NE SIENAS / 5–12 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Edukacinio žaidimo metu tilto statytojai pasidalija į dvi komandas. Naudodami jiems pateiktas vienodas priemones, jie turi pastatyti dvi identiškas tilto dalis, pabaigoje tapsiančias vienu tiltu. Žaidimo metu statytojai yra atskirti laikina ir pabaigoje „griūnančia“ siena, tad negali matyti kitos komandos darbo proceso. Sėkminga vieno, bendro tilto statyba remiasi žodine komunikacija, sėkmingu dialogu. Edukacinis žaidimas „Statyti. Tiltus, ne sienas“ kviečia moksleivius ne tik geriau pažinti vienas kitą, spręsti savo klasės komunikacines problemas, bet ir suvokti pareigą būti atvirais ir aktyviais piliečiais.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 67 51 31 61
ŽENGTE PER ISTORIJĄ / 5–12 klasės, suaugusieji, šeimos
Edukacija „Žengte per istoriją“ kviečia žingsniuoti per istoriją kartu su legendiniais batais „inkariukais“. Parodoje „Didžioji pramonė: „Inkaras“ ne tik susipažinsime su pramonės Lietuvoje istorija, fabriko mechanizmais, bet ir pasiūlysime keliauti per istoriją: nuo klestinčio tarpukario per sovietmetį iki pat nepriklausomybės, šių dienų. Fabriko produkcija: guminiai kaliošai, inkariukai, gatvės stiliaus avalynė, atviros ir šmaikščios buvusių fabriko darbuotojų istorijos bei unikalūs menininkų darbai kvies į istoriją pažvelgti kitu, alternatyviu žvilgsniu,
o fabriko konvejeris įsuks į pokalbį apie laisvę ir taikią kovą už ją.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: 8 67 51 31 61
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje / Velnių muziejuje
„LIETUVI, KELK!“ DAILININKO
ANTANO ŽMUIDZINAVIČIAUS GYVENIMAS, KŪRYBA IR VISUOMENINĖ VEIKLA / 5–12 klasės, šeimos
Kviečiame artimiau susipažinti su dailininko Antano Žmuidzinavičiaus gyvenimu, kūryba ir visuomenine veikla. Autentiškoje tarpukariu
statytų memorialinių namų aplinkoje išgirsite pasakojimus, kurie jus nukels į XX a. pradžią. Įvykių kaleidoskope keisis vietos ir datos:
kalbėsime apie Lietuvos valstybės priešaušrį, Pirmąją lietuvių dailės parodą, keliones į JAV, Šaulių sąjungą, skautus. Sužinosite, kodėl
daugelį darbų dailininkas pasirašinėjo Antano Žemaičio slapyvardžiu, kodėl jis yra laikomas vienu iš garsiausių Lietuvos peizažo virtuozų,
kaip galima pavaizduoti Vytį peizaže, kodėl Prezidentas Antanas Smetona lankydavosi pas Žmuidzinavičius, išgirsite, kaip skamba
A. Žmuidzinavičiaus sukurti patriotiniai eilėraščiai.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 675 13372
KELIAUKIME PO PASAULĮ KARTU SU DAILININKU ANTANU ŽMUIDZINAVIČIUMI / 5–10 klasės, šeimos
Kviečiame susipažinti su dailininko Antano Žmuidzinavičiaus aistra kelionėms. Konstruosime dėlionę, kuri atskleis, kokie pasaulio kraštai įkvėpė dailininką kurti paveikslus, kokius nuotykius jis patyrė, kuri vieta buvo pati mieliausia jo dzūkiškai širdžiai.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 675 13372
MALONU SUSIPAŽINTI – DAILININKAS ANTANAS ŽMUIDZINAVIČIUS! / 8–12 klasės, suaugusieji, šeimos
Kviečiame apsilankyti Antano Žmuidzinavičiaus namuose ir išgirsti apie nuotykių ir kūrybos kupiną dailininko gyvenimą. Edukacijos metu kartu bandysime išsiaiškinti, kuo susijusi gatvė, kurioje įsikūręs dailininko namas, ir pirmoji Lietuvos Giedrė, ar Žmuidzinavičius buvo Žemaitis ir kokia vis dėlto buvo pirmoji jo profesija. Viktorinos metu ieškosime atsakymų į šiuos ir kitus klausimus, kurie leis geriau pažinti vieną įdomiausių mūsų šalies asmenybių.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 675 13372
DZYVŲ DZYVAI! / 1–5 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Negirdėti neregėti dalykai dedasi Velnių muziejuje! Jūs tik paklausykite: vienas biesas prapuolė, kitas pametė čeverykus, trečias be ragiuko! Vajė, o kur dar išsilakstę velniūkščiai po visą muziejų, nubėgo net į dailininko A. Žmuidzinavičiaus valdas ir prikrėtė ten šposų... Kviečiame užeiti pas mus ir padėti tuos kipšiukus surinkti į kupetaitę ir pasekt jiems pasakaitę! Stebuklines pasakas pabandysime pasekti įmantria kalba, kuria dailininkas kalbėjo daugiau kaip prieš 100 metų. Jūs galėsite pabūti jaunaisiais kūrėjais ir parašyti dar niekur neskaitytas akmenukų istorijas!
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 675 13372
MITOLOGINIS MŪŠIS / 5–12 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Kviečiame į mūšį, tačiau kumščiais mojuoti ir ginklais žvanginti neteks, užtat reiks suremti savo protus, pasitelkti žinias, sumanumą ir žvalgybos įgūdžius. Susipažinsite su velniais, kurie neduoda ramybės nuo žilos senovės iki pat šių dienų, o po to keliausite ieškoti atsakymų nuo literatūros iki pop kultūros.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 675 13372
A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje
PAULIAUS GALAUNĖS SKAITYMAI MAŽIESIEMS / 1–5 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Programos dalyviai bus pakviečiami į autentišką erdvę – Lietuvos dailės istoriko ir kritiko, grafiko, lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko, kolekcininko Pauliaus Galaunės (1890–1988) biblioteką. Čia lankytojai bus supažindinami su viena didžiausių namo šeimininko aistrų – jo meile knygai. Išskirtinis dėmesys šioje programoje skiriamas paties P. Galaunės literatūriniams bandymams. Užsiėmimo metu skaitoma jo apybraiža „Paveikslėlis“ (1910) su knygnešius menančiu siužetu. Dalyviams bus papasakojama apie šį Lietuvos istorijos tarpsnį, knygnešių judėjimą, supažindinama su apsakyme aprašytais knygnešio dėvimais liaudiškais drabužiais (rudinė, vyža). Edukacinio užsiėmimo metu, siekiant kelti mokinių pažintinę kultūrinę kompetenciją, dalyviai bus kviečiami atlikti praktinę užduotį – iliustruoti kūrinį.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 684 84388
JAUSMŲ MANDALA / 5–10 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Pamatysite filmą „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas 1996 m.), lankysitės galerijos ekspozicijose ir ieškosite menininkų kūriniuose mandalų, patys jas piešite arba spalvinsite. Sužinosite mandalos atsiradimo istoriją, simboliką, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Užsiėmimas priderintas prie Socialinio ugdymo disciplinos, dėstomos Bendrosiose mokyklų pagrindinio ugdymo programose.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 684 84388
SUKURK SAVO KNYGAI EX LIBRIS‘ą / 4–10 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo vardą bei pavardę, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, – sukursite savo fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 684 84388
GYVYBĖS MEDIS: IR ŽEMĖ, IR DANGUS / 1–8 klasės
Gyvybės medis tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Patys kursite Gyvybės medį, klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 684 84388
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje
SKAMBANTIS KOLIAŽAS / 5–8 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Skambant klasikinės operos muzikai atkartosime ją karpydami spalvoto popieriaus raštus, ir jungdami juos į ornamentus, kurių gausu šiuose namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesime prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties, kalbėsimės, kaip pastebime ją šių laikų kasdienybėje.
Dalyvių skaičius: iki 10 žmonių..
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 37 22 99 67, truikionamai@ciurlionis.lt
POPIETĖ SU DAINOMIS IR ARBATA / suaugusiems, šeimoms
Išgirsite pasakojimų apie vidine elegancija tarpukario Kauną stebinusias asmenybes ir savitą jų pasaulėžiūrą. Apsupti smilkalų aromato, apžiūrėsite išskirtinę šių namų šeimininkų surinktą meno kolekciją ir pasinersite į tų laikų dvasią. Klausydamiesi kanklių muzikos dainuosime senovines lietuvių liaudies dainas, bei vaišinsimės arbata.
Dalyvių skaičius: iki 10 žmonių.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 37 22 99 67, truikionamai@ciurlionis.lt
J. Zikaro namuose-muziejuje
J. ZIKARAS. PASKUI LAISVĖS ANGELĄ /5–12 klasės, suaugusieji, šeimos
Lietuvos Respublikos šimtmečiui skirta edukacinė programa supažindins
moksleivius su skulptoriaus Juozo Zikaro, sukūrusio „Laisvės“ skulptūrą, gyvenimu ir įvairiapusiška kūryba. Pažinsite Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones per šio menininko kūrybą. Taip pat pamatysite dailininko gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę. Juozo Zikaro vardas itin glaudžiai susijęs su Lietuvos nepriklausomybe ir profesionaliąja mūsų šalies daile. „Laisvė“, „Knygnešys“, paminklas „Nežinomam kareiviui“, įžymių mūsų tautos veikėjų biustai, esantys Karo muziejaus sodelyje, lankomi beveik visų Kauno svečių, pažįstami daliai Lietuvos gyventojų, ir tik nedaugelis žino, kad visai netoli, palypėjus Žaliakalnin, kur atsiveria viena gražiausių Kauno vietų – Senamiestis, šalia pirmosios M. K. Čiurlionio dailės galerijos ir Meno mokyklos yra kuklus, bet kupinas J. Zikaro dvasios dailininko namelis.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 8 652 13621; zikaronamai@gmail.com
Istorinėje LR Prezidentūroje
AGENTO MAŽYLIO IŠŠŪKIS / 9–12 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Galvosūkių apipintame užsiėmime tapsite slaptaisiais agentais ir dalyvaudami operacijose „Pagrobto Prezidento išlaisvinimas“, „Dingęs milijonas“, „Svetimas erelis virš Lietuvos“, „Įkaitų drama Lietuvos universitete“, „Pasiklydusi čempionų lėkštė“, „Valstybės perversmas“ susipažinsite su reikšmingiausiais tarpukario Lietuvos įvykiais ir asmenybėmis.
Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45 min.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 37 201778
MAŽYLIAMS APIE LIETUVĄ / 1–4 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Jauniausi muziejaus lankytojai susipažins su reikšmingais tarpukario Lietuvos įvykiais nutikusiais prieš 100 metų, tačiau ir šiandien stipriai veikiančiais jų gyvenimą.
Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45 min.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 37 201778
JAUNOJO PILIEČIO PAMOKA / 1–4 klasės (KULTŪROS PASO EDUKACIJA)
Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje susipažinsite su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. Sužinosite jų atsiradimo istoriją ir reikšmę bei apie šių simbolių naudojimą kasdienybėje ir oficialiomis progomis. Įgysite praktinių įgūdžių, kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, sužinosite, ką pasakoja vėliavos spalvos. Edukacijoje laukiame ir šeimų su 5-10 metų vaikais.
Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 8 37 201778
Daugiau Istorinėje LR Prezidentūroje vykstančių edukacinių programų rasite www.istorineprezidentura.lt
VIRTUALIOS PAMOKOS
Senosios civilizacijos
SENOVĖS EGIPTO LOBIAI / 3–7 klasės
Šioje pamokoje glaustai apžvelgsime Senovės Egipto palikimą. Aptarsime žymiausius religijos, literatūros bei architektūros objektus bei susipažinsime su Senovės Egipto eksponatais, saugomais Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune.
SENOVĖS GRAIKIJOS KULTŪRINIS PALIKIMAS / 5–10 klasės
Šioje pamokoje sužinosite apie Senovės Graikijos laikais gyvenusio žmogaus buities daiktus, architektūrą ir meną. Daugiau dėmesio skirsime keramikos meno aptarimui bei pamatysite iki šių dienų išlikusius eksponatus, saugomus Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune.
AUKSINIS DRAKONAS / 5–12 klasės
Šioje pamokoje susipažinsite su populiariausiu Kinijos simboliu drakonu, atrasite jo kilmės istorijas, sužinosite, kuo skiriasi Rytų ir Vakarų pasaulio drakonai, bandysite juos atpažinti populiarioje kultūroje, atrasti juos eksponatuose, saugomuose Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune.
Baltai
LIETUVOS KRYŽDIRBYSTĖS FENOMENAS: GELEŽINĖS PAMINKLŲ VIRŠŪNĖS / 9–12 klasės
Šioje pamokoje aptarsime kryždirbystės amatą, įtrauktą į UNESCO pasaulinį nematerialaus kultūrinio paveldo sąrašą. Apžvelgsime tik lietuviams būdingas geležines paminklų viršūnes – „saulutes“, jų istoriją, paskirtį bei patyrinėsime kryžius, saugomus Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune.
ARCHAIKA / 7–12 klasės
Šioje pamokoje sužinosite apie baltiškuosius simbolius, nepakitusius nuo seniausių laikų, paprastų žmonių kasdienybėje ir buityje. Susipažinsite su eksponatais, atrinktais iš 12 000 turimų etnokultūrinių palikimo liudytojų, saugomų Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.
Viduramžiai
NUO DANTIRAŠČIO IKI KINDLE / 6–12 klasės
Šioje pamokoje aptarsime visą pasaulio istoriją per rašto prizmę, susipažinsime su seniausiais Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune saugomais rašytiniais šaltiniais, žinomiausiomis ir seniausiomis knygomis, raštu, naudotu M. K. Čiurlionio meno kūriniuose.
Pramonės perversmas
NUO VIDURAMŽIŲ CECHŲ IKI FABRIKŲ / 2–5 klasės
Šioje pamokoje apžvelgsime XVIII a. įvykusio Pramonės perversmo aplinkybes, plėtrą, išradimus ir rezultatus. Aptarsime, kuo skiriasi cechas, manufaktūra ir fabrikas, atrasime tuo metu sukurtus meno kūrinius, saugomus Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune. Pasakojimą užbaigsime aptarę užfiksuotas akimirkas keliuose anksčiau veikusiuose fabrikuose Kaune.
BALTOJO AUKSO PASLAPTIS / 9–12 klasės
Šioje pamokoje išgirsite apie baltuoju auksu vadinamo porceliano kilmės istoriją, jo rūšis ir pirmuosius dirbinius. Aptarsime žymiausius porceliano gamintojus Europoje bei apžiūrėsime keletą iš daugybės saugomų porceliano eksponatų Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune.
KELIONĖ, PADOVANOJUSI PAKRUOJO DVARO LOBYNĄ / 3–7 klasės
Šioje pamokoje susipažinsite su senosios Lietuvos kilmingųjų titulais, Baronų von der Roppų kilme bei dvaru. Aptarsime ‘Grand Tour’ kelionės ypatumus bei brolių von der Roppų kolekcijos keletą eksponatų, saugomų Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune.
DIDŽIOJI PRAMONĖ: „INKARAS“ / 9–12 klasės
Edukacijoje susipažinsite su didžiąją Kauno pramonės istorija bei legendiniu fabriku „Inkaras“. Sužinosite, kaip veikia fabrikas, kas yra konvejeris ir kokiomis sąlygomis buvo gaminama „Inkaro“ produkcija. Edukacija peržengs fabriko ribas ir žengs į painią , bet įdomią Lietuvos istoriją: valstybės klestėjimą simbolizuojantį tarpukarį, nykų sovietmetį bei ne ką mažiau iššūkių keliančią Nepriklausomybę.
Virtualių užsiėmimų užsiėmimų ciklas „Vilkyšiaus dirbtuvės“
GRAFIKA
Smalsu, kaip žingsnis po žingsnio gimsta paveikslas, atliktas grafikos technika. Stebėsime trumpą filmą, kaip dailininkas savo dirbtuvėse kuria grafikos darbą. Patyrinėsime, kokie grafikos kūriniai kantriai lankytojų laukia muziejaus fonduose bei parodose. Išmėginsime jėgas, sukurdami savo spaudą namuose ar mokykloje.
KERAMIKA
Žiūrėsime filmuką apie meistro ir kūrybinės grupės rankose gimstantį molinį indą, dailiai ant jo nutūpiančius raštus – simbolius. Ir lipdysime patys! Molį lipdyti smagu, jis šiltas ir minkštas. Bet molio namie neturime, tad bandysime viską, kas minkšta.
SIMBOLIS
Pažintį pradėsime nuo pradžių – taško. Vertikalės, horizonto ir jų susikirtimo taško. Apsidairysime, kur juos sutinkame kasdien. Akmenyje, žirnyje, medyje. Kaip šie simboliai mene padeda perskaityti gamtos, žmogaus gyvenimo ir viso pasaulio ritmą, kokie ženklai paslėpti buities rakanduose ir kodėl jie lydi mus iš kartos į kartą. Stebėsime trumpą filmuką apie simbolius muziejaus eksponatuose. Piešime arba iš įvairių daiktų dėliosime išsirinktą simbolį.
ČIURLIONIO NAMAI DRUSKININKUOSE
Sėsime į virtualų autobusą ir važiuosime į svečius. Lankysimės kompozitoriaus Kastuko šeimos namuose Druskininkuose. Namuose, kur slyvos byra pro aukšto langą, kur pasitinka visų numylėtas šuo Lemo-
riukas ir kur visada, nuo ryto iki vakaro, skamba muzika. O vėlus metas baigiamas visos šeimos improvizacijomis.