Nemokamas muziejų sekmadienis

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, M. Žilinsko dailės galerija

Rugpjūčio 25 d. – nemokamas muziejų lankymas! 

Ši diena yra paskutinė, kada dar galite apsilankyti grafų Kosakovskių bibliotekos lobyne Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55). 12.00 val. parodoje „Po Naktikovo ženklu: grafų Kosakovskių biblioteka“ visų lauks edukacija, kurios metu sužinosite, kas yra marginalijos ir kiti knygų įrašai, bus atskleisti esminiai knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektai, sužinosite įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus, pamatysite jų pavyzdžių. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo vardą bei pavardę, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo fantazijos ekslibrisą ir, parsinešę į namus, įklijuosite į mėgstamiausią knygą. Į edukaciją kviečiame registruotis iš anksto. Registracijos forma.

Patiems mažiausiems muziejaus lankytojams yra įrengta speciali erdvė, kur edukacijos metu tėveliai galės juos be baimės palikti, nes vaikučiams bus pasiūlytos įvairios veiklos su muziejaus darbuotojais.

Kaip ir kiekvieną nemokamą sekmadienį, lankytojams vėl bus atvertos bendros Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus durys.

M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12) kviečiame apsilankyti Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės parodoje „Gilios upės teka tyliai“. Abiejų šalių menininkių kūriniuose svarbią vietą užima šių tautų senųjų tekstilės tradicijų pažinimas ir kūrybiškas jų panaudojimas. Panašus dabarties menininkių santykis su savųjų šalių praeities kultūrinėmis ir etinėmis vertybėmis – tai pagarba istorijai ir atminčiai, prasminės nuorodos į praeities kultūras, taip pat ir senųjų audinio formavimo, dažymo technologijų naudojimas. 14.00 val. šioje parodoje vyks ekskursija su menininke Monika Grašiene.

Galerijoje taip pat veikia Antano Sutkaus fotografijų paroda „Pro Memoria“ bei paroda „Atminties kodas: Tilmansų palikimas Kaune“, kurioje pristatomas vokiečio verslininko Kurto Tilmanso šeimos palikimas.

Visi renginiai nemokami.