Ekskursija meninės knygrišystės parodoje „Duoklė mūzoms“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Rugsėjo 26 d. ketvirtadienį, 17 val. kviečiame meno mylėtojus į susitikimą su meninės knygrišystės parodos „Duoklė mūzoms“ autore Leonora Kuisiene. Dailininkė atskleis, kokios mūzos ir kodėl ją įkvėpė sukurti knygą-skulptūrą, papasakos apie parodos idėją ir darbo procesą.

Parodoje eksponuojamos knygos, vienaip ar kitaip susijusios su dieviškuoju įkvėpimu: nuo pirmojo kūrybos akto – žmonių sutvėrimo – iki lietuvių tautos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybinio įkvėpimo apraiškų – įrištų dailininko ir kompozitoriaus natų ir laiškų žmonai Sofijai. Vis dėlto pagrindinis parodos leitmotyvas yra per devynis mėnesius įrištos knygos graikų mūzoms, gimusioms iš devynių Mnemosinės ir Dzeuso meilės naktų.

Leonoros Kuisienės kūrybą geriausiai apibūdina trys dalykai: profesionalumas, eksperimentas ir neoromantinė estetika. Pagrindinė parodos autorės veiklos sritis – konceptualioji eksperimentinė knyga, knyga-objektas, knyga-idėja, kurioje svarbiausia – minties raiška, jos fiksacija ir žiūrovus įtraukiančiame procese gimstančios interpretacijos.