Apžvalginės ekskursijos Paveikslų galerijoje

Kauno paveikslų galerija

Sausio 8, 22 d. 16 val. kviečiame į apžvalgines ekskursijas, kurių metu susipažinsite su visomis Paveikslų galerijoje esančiomis ekspozicijomis.

Jūsų laukia lietuvių menininkų, išblaškytų po visą pasaulį, kūryba. Tai lietuvių diasporos JAV pasiaukojančio triūso dėka surinkti, saugoti ir grąžinti į Lietuvą dailininkų darbai – pastanga suklijuoti istorijos audrų suplėšytą Lietuvos kultūrą.

XX a 7–8 deš. lietuvių tapybos ekspozicija yra tarsi mažoji nacionalinė galerija. Joje atsispindi likusių okupuotojoje Lietuvoje geriausių dailininkų kūryba, jos modernumas, nepaisant nepalankių ideologizuotos kultūros sąlygų, ir pilietinė drąsa.

Nepraleiskite progos pažinti Fluxus judėjimą ir jo pradininką Jurgį Mačiūną. Atnaujintas Fluxus kabinetas papildytas naujais J. Mačiūno, G. Hendrickso ir J. Meko kūriniais. Taip pat eksponuojama Yoko Ono knyga, J. Lenono dienoraštis. G. Brechto ir B. Vautier‘jė fluxus atvirukai, J. Riddle‘o žaidimas. Pristatomi ir nematyti AY-O vaivorykštinės serijos kūriniai.

Ekspozicijoje „Atminties popierius” susipažinsite su legendiniu Kauno popieriaus fabriku, gaminusiu lietuvišką produkciją kone 70 metų – nuo prieškario paso, sovietmečio mokyklinių sąsiuvinių iki laikinųjų pinigų „vagnorkių“. Buvusių fabriko darbuotojų pasakojimai atskleidžia gyvenimo sovietmečiu subtilybes. Parodoje masinės produkcijos gaminiai, žmonių asmeninės istorijos ir meno kūriniai jungiasi popieriuje ir kviečia kitaip pažvelgti į istoriją ir atmintį.

„Nukirstas miestas – persodintas žmogus“ kviečia kalbėtis apie medžius ir žmones. Pokalbio kontekstas aštrus – Lietuvos miestuose masiškai naikinami brandūs medžiai. Šis procesas atveria ne tik gamtosaugos problemas. Lyg grandininis pjūklas jis rėžiasi gilyn, užgaudamas piliečių teises ir pavojingai priartėdamas prie žmogiškųjų vertybių. Erdvėje rikiuojasi eksponatai ir liudijimai: mes ir medžiai esame susiję. Šios senos giminystės įrodymai skirtingi – nuo baublio iki šiuolaikinės muzikos, nuo fluxus iki šių dienų bendruomenių meno.

Susitikimus „pagardinsime“ apsilankymais vieno ryškiausių Lietuvos šiuolaikinio tarpdisciplininio meno pradininkų, POST ARS grupės įkūrėjo Česlovo Lukensko parodoje „Kliedesių terminalas“ (sausio 8 d.), Kęstučio Grigaliūno parodoje „Žaidimų galerija: viešnagė pas laureatus“ (sausio 8, 22 d.) bei parodoje „Geriausias 2019 metų kūrinys“ (sausio 22 d.)

Ekskursijas veda menininkė Eglė Velaniškytė.

Ekskursija su muziejaus bilietu: suaugusiesiems – 5 Eur, senjorams, moksleiviams, studentams – 2,5 Eur.

Trukmė – 90 min.

Išankstinė registracija į ekskursijas tel. 8 675 131 61