Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai

M. K. Čiurlionio dailės muziejus, M. Žilinsko dailės galerija, Kauno paveikslų galerija, Istorinė LR Prezidentūra, A. Žmuidzinavičiaus memorialiniai namai, J. Zikaro memorialiniai namai, L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai, A. ir P. Galaunių namai
Kauno miesto savivaldybės taryba ir nariai mini Lietuvos valstybės atkūrimo 10-metį Kauno rotušės salėje. Fotografas – B. Savsenavičius. 1928 02 16.

J. Zikaro memorialiniai namai J. Zikaro g. 3, Kaunas

Vasario 15 d. 12 val. ekskursija „J. Zikaras. Viskas, mano Tėvyne, vardan Tavęs“. Esate kviečiami į ypatingus namus, kuriuose būsite supažindinami su gyvenimu žmogaus, spinduliavusio kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, Pirmosios nepriklausomybės monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikams didelę pagarbą žmonėms, – Juozui Zikarui.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 22 32 05

A. ir P. Galaunių namai Vydūno al. 2, Kaunas

Vasario 15 d. 13.30 val. ekskursija „Asmenybių šviesoje“. Kviečiame apsilankyti pirmojo ir ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės Adelės Galaunienės namuose. Ekskursijos metu bus pasakojama apie Adelės Galaunienės indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, apie Pauliaus Galaunės muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius. Aplankysite Nepriklausomybės akto signataro Kazio Bizausko, gyvenusio A. ir P.  Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 79 89 95

L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai E. Fryko g. 14, Kaunas

Vasario 15 d. 15 val. ekskursija po L. Truikio ir M. Rakauskaitės namus. Kviečiame pasiklausyti pasakojimų apie vidine elegancija Kauną stebinusią menininkų porą ir savitą jų pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą. Apžiūrėti jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią miesto panoramą.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 22 99 67; truikionamai@ciurlionis.lt

Istorinė LR Prezidentūra Vilniaus g. 33, Kaunas

Vasario 16 d. nuo 11 iki 16 val. lankytojų laukia smagios ir intelektualios pramogos. Diskusijų kampas „Ką reiškia viešas reikalas?“ Pasitikrinkite savo nuostatas – kiek jumyse demokrato? O gal esate „kietos rankos“ šalininkas ir norėtumėte gyventi Šiaurės Korėjoje?!
Pilietinių vertybių stalas „Atiduok, ką privalai“. Apžiūrėkite 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos valstybinių apdovanojimų parodą ir sukurkite savo apdovanojimą.
Interaktyvus žaidimas „Steigiamojo Seimo palikimas“. Sužinokite apie prieš 100 metų priimtus sprendimus, kuriais sėkmingai naudojamės ir šiandien. Universiteto įkūrimas, Konstitucijos priėmimas, Žemės reforma, Pinigų įstatymas ir kiti darbai per keletą metų pakeitė Respublikos gyvenimą neatpažįstamai – supraskite įstatymų leidžiamosios valdžios galią ir rinkimuose balsuokite atsakingai!

M. Žilinsko dailės galerija Nepriklausomybės a. 12, Kaunas

Vasario 16 d. 12 val. šeimoms skirtas edukacinis renginys „Lietuviais esame mes gimę“. Lietuva pirmoji Baltijos šalyse atkūrė nepriklausomą valstybę. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje“.
Renginio metu prisiminsime Lietuvos regionus, legendinius miestus, įkūrimo datas, herbus. Piešime, tapysime, naudosime mišrią techniką: tušą, kreideles, koliažą, guašą, akvarelę. Pristatysime ir aptarsime užsiėmimo metu sukurtų darbų parodą.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 84 388

M. K. Čiurlionio dailės muziejus V. Putvinskio 55, Kaunas

Vasario 16 d. 14 val. ekskursija su kuratore parodoje „Labdariai.LT”. „Labdariai.LT“ – paroda, pasakojanti apie unikalią tautos ir valstybės sinergiją, kai buvo bendromis jėgomis pažymėtas reikšmingas Vytauto Didžiojo 500 metų jubiliejus, o jo gražiausias akcentas – pastatytas Vytauto Didžiojo Karo ir kultūros muziejus. Parodoje, kuri veikia paskutinę dieną, sužinosite ir pamatysite unikalų tarpukario rinkodaros planą, galėsite pasitikrinti, ar turite „gerumo geną“.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 22 14 18

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus V. Putvinskio g. 64, Kaunas

Vasario 16 d. 12.00 ir 15.00 val. speciali ekskursija „Reikalinga mums didvyrių“, – Antanas Žmuidzinavičius. Šventinės ekskursijos metu susipažinsite su iškilia Lietuvos valstybės asmenybe – dailininku, visuomenininku, pedagogu Antanu Žmuidzinavičiumi. Ne tik išvysite dailininko paveikslus ir autentiškus namų interjerus, bet ir išgirsite dailininko poeziją, kurios didžioji dalis buvo dedikuota Lietuvai!

Kauno paveikslų galerija K. Donelaičio g. 16, Kaunas

Vasario 16 d. 16.00 val. parodos „Geriausias 2019 metų kūrinys” laureatų paskelbimas ir apdovanojimas. Nuo 1999 m. rengiamoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė turi galimybę išrinkti geriausią praėjusių metų kūrinį. Parodoje „Geriausias 2019 metų kūrinys“ eksponuojami 93 autorių darbai. Savo kūrinius pristato įvairaus amžiaus menininkai: nuo jauniausių, ką tik baigusių studijas, iki vyriausios – senjorų – kartos. Ekspozicijoje vyrauja tapyba, tačiau yra ir skulptūros, keramikos, tekstilės bei grafikos darbų. Kūriniuose atsispindi menininkų požiūris ir reakcijos į vyraujančias visuomenės nuotaikas bei aktualijas.

Visi renginiai nemokami.