„Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“

Istorinė LR Prezidentūra

Vasario 26 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į istorikės dr. Ingridos Jakubavičienės naujos monografijos „Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“ (Tyto alba, 2020) pristatymą.

Kartu su autore apie knygos herojus diskutuos knygos recenzentai istorikai doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė ir prof. dr. Juozas Skirius bei prof. dr. Virginija Jurėnienė. Renginį moderuos žurnalistė Raminta Jonykaitė.

Tūbelių šeima – tai legendinis ilgametis Pirmosios Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir Prezidento Antano Smetonos artimiausias bendražygis Juozas Tūbelis bei iškiliausia Lietuvos moterų organizacijų lyderė, aktyvi motinų ir vaikų interesų gynėja Jadvyga Tūbelienė.

Amžininkus stebino, kaip šioje poroje susiderina du individualistai, pasižymintys ryškiais charakteriais bei labai skirtingais interesais. Ši istorija skaitytojus ves knygos herojų gyvenimo keliu nuo vaikystės iki paskutinio atodūsio neaplenkiant nė vieno posūkio ar iškilusios kliūties, kartu su jais išgyvenant jų šlovės akimirkas bei apmąstant skaudžius likimo smūgius. Biografinės knygos autorė rėmėsi ne tik archyviniais dokumentais, amžininkų atsiminimais bei istoriografija, kurie padėjo Tūbelių biografijas sudėlioti į aiškius chronologinius ir vertybinius rėmus, bet ir dukters Marijos atsiminimais, dienoraščiais, Jadvygos laiškais, interviu su Tūbelių šeimos artimaisiais, kurie padėjo perteikti Juozo ir Jadvygos Tūbelių asmenybes, jų jausmus ir emocijas, santykius su aplinkiniais ir kasdienybės rūpesčius, kartu su nemaloniais, ilgą laiką slėptais išgyvenimais. Visa tai suteikė šiam portretui daugiau spalvų ir gyvybingumo. Pasakojimą papildo gausi vaizdinė medžiaga, nuotraukos bei dokumentai iš valstybinių archyvų, muziejų ir privačių asmenų rinkinių.

Ši knyga pratęsia ir gerokai išplečia 2015 m. išleistoje „Seserys. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ papasakotą Tūbelių šeimos istoriją, kurią papildyti nauja medžiaga padėjo vienintelis Tūbelių vaikaitis Peteris Kuhlmannas.

Renginio metu bus galima įsigyti pristatomą knygą.