Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai

M. Žilinsko dailės galerija, Istorinė LR Prezidentūra, L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai, A. ir P. Galaunių namai

M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12)

10 val., 12 val., 14 val., 15 val. kūrybinės dirbtuvės „Laisvės paukštis“.

Žmogui paukščiai – laisvės simbolis. Laisvė žmogui suteikia sparnus svajoti, skristi, kurti, daryti gerus darbus sau, kitam žmogui ir gimtinei.

Kviečiame į integruotas kūrybines dirbtuves naujoje parodoje: „Uždegta Monmarto ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“. Užsiėmimų metu diskutuosime tema: „Kaip aš suprantu žodį LAISVĖ?“ Susipažinsime su grafo Tyzenhauzo tapyba, mokysimės atpažinti skirtingas paukščių rūšis, kursime Lietuvos laisvės paukščius.

Užsiėmimai nemokami.

Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33)

Nuo 10 iki 16 val., vyksiančio interaktyvaus žaidimo metu lankytojus įtrauksime į įvairių įgūdžių reikalaujančias veiklas: prireiks ir oratorinių, ir detektyvinių gebėjimų, ir elementaraus pastabumo ar orientacijos, taip pat reiktų nepamiršti drąsos bei atkaklumo. Tokiems rimtiems iššūkiams nesiryžtantiems lankytojams pasiūlysime pasitikrinti savo gimtosios kalbos jausmą. Minėdami Lietuvių kalbos dienas kviesime prisiminti lietuvių kalbos tėvą Joną Jablonskį. Jis ir kiti lietuvių kalbininkai sukūrė daug šiandien plačiai naudojamų naujadarų, tačiau ne visi jie prigijo. Ar pavyks šiandieniniams „būtovininkams“ atpažinti, kokius žodžius pakeitė mums jau tokie įprasti kalbininkų sukurti naujadarai?
Pačius smalsiausius 15 val. kviečiame į istoriko dr. Mindaugo Balkaus paskaitą „Nuo Kowno iki Kauno: lietuvių kalba viešajame ir privačiame miesto gyvenime (1918–1940 m.)“.

L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniuose namuose (E. Fryko g. 14)

13 val. ekskursija „Menų ir kultūrų buveinė“.

Kviečiame išgirsti istorijas apie dvi išskirtines asmenybes Liudą Truikį ir Marijoną Rakauskaitę, kurie kūrė ir skleidė savitą pasaulėžiūrą ir gyvenimo būdą. Apžiūrėsite menininkų sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario namų interjero detales.

Norėdami išsaugoti autentišką aplinką ir gerbdami šių namų tradicijas atvykus prašome nusiauti batus. Pasirūpinkite šiltesnėmis kojinėmis ar šlepetėmis!

Ekskursija nemokama.
Būtina išankstinė registracija el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt

A. ir P. Galaunių namuose (Vydūno al. 2)

15 val. ekskursija „Atvėrę dvasios horizontus“.

Kviečiame apsilankyti pirmojo ir ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės Adelės Galaunienės namuose.

Ekskursijoje „Atvėrę dvasios horizontus” bus pasakojama apie asmenybes, kurios skleidė savo žinias, talentus ir dovanojo Lietuvos kultūrai prasmingus darbus. Apie Adelės Galaunienės indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, apie Pauliaus Galaunės muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius. Aplankysite Nepriklausomybės akto signataro Kazio Bizausko, gyvenusio A. ir P. Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją, o besidominčius mada kviesime apžiūrėti atnaujintą parodą „Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu“, kurioje apie tai kas, ką ir kaip dėvėjo Laikinojoje sostinėje.

Ekskursija nemokama.
Būtina išankstinė registracija: 8 37 79 89 95