DĖMESIO! AKCIJA „Saulė tavo rankose“ ATŠAUKIAMA

M. Žilinsko dailės galerija

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus suteikia vienintelę progą savo rankose palaikyti saulę ir kviečia visus norinčius sudalyvauti istorinėje akcijoje, perkeliant 200 kryžių viršūnių-saulučių iš M. Žilinsko dailės galerijos į naują kryždirbystės ekspoziciją centriniuose muziejaus rūmuose. Restauruotos, lengvai pažeidžiamos viršūnės negali būti transportuojamos, todėl mums reikia gyvos žmonių eilės, kuri nusidriektų 890 žingsnių per Laisvės alėją ir saulutės iš rankų į rankas saugiai atkeliautų į ekspoziciją „Kryžių Lietuva“, kuri duris atvers rugpjūčio 14 d.

Akcija vyks rugpjūčio 6 d. 15-16 val. Norint dalyvauti akcijoje būtina registruotis https://forms.gle/7PbVrvmZikP8F5QGA. Kviečiame atvykti prie M. Žilinsko dailės galerijos 15 val. ir turėti su savimi pirštines. Mažamečiams vaikams nerekomenduojame nešti viršūnių, nes jo turi aštrių detalių, tačiau mažyliai – visuomet laukiami. Akcija bus filmuojama, fotografuojama.

Šia akcija muziejus pradeda savo parodų ir renginių ciklą, skirtą tautodailės metams. Rugpjūčio 14 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bus atidaromos net 3 parodos: „Kryžių Lietuva“, paroda „Archaika“ ir paroda „Ir žodis tapo reginiu: vaizdiniai pasakojimai XVIII–XX a. lietuvių medžio ir lino raižiniuose“.

Rugpjūčio 15 d. parodoje „Kryžių Lietuva“ vyks sutartinių maratonas „Suburtynė“