Spalis – senjorų mėnuo!

M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Paveiklsų galerija, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, A. ir P. Galaunių namai-muziejus, L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai-muziejus, Istorinė LR Prezidentūra

Kviečiame senjorus į nemokamus renginius muziejuose.

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55)

Spalio 1 d. 11.00 val.

Ekskursija po M. K. Čiurlionio galeriją
Ekskursijos metu susipažinsite su įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybiniu palikimu. 
Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 13663

Spalio 7 ir 14 d. 11.00 val.

Ekskursija su kuratore parodoje „Ir žodis tapo reginiu: vaizdiniai pasakojimai XVIII-XX a. lietuvių medžio ir lino raižiniuose“
Ekskursijos metu ne tik išgirsite, kaip gimė parodos idėja ir kaip sekėsi ją įgyvendinti, bet ir susipažinsite su techninėmis raižinių subtilybėmis, pamatysite autentišką, vienintelę Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomą XIX a. medžio raižinio klišę, eksponuojamą drauge su nuo jos atspaustu kūriniu, sužinosite, kaip buvo formuojamas muziejaus liaudies medžio raižinių rinkinys ir koks jis šiandien, kaip liaudiškieji raižiniai įtakojo profesionaliąją lietuvių grafiką ir patys įsitikinsite, kaip įtaigiai eksponuojami raižiniai perteikia tiek religinius, tiek lietuvių literatūros ir tautosakos siužetus.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 627 07914

Spalio 8 d. 11.00 val.

Edukacija „Baimė kaip gyvenimo dominatė“
Baimė vartoja savitą kalbą, pasakodama mums apie tam tikroje laiko ir erdvės sankirtoje gyvenusius žmones ir supusį pasaulį. Šios edukacijos tikslas yra tą kalbą atskleisti supažindinant dalyvius su baimės atspindžiais objektuose, eskponuojamuose parodoje „Lietuvos dailė XIV-XIX a.“ Tam tikri daiktiški fragmenati mums gali atskleisti, kaip to meto žmonės suprato, jautė ir išreiškė baimę. Bandysime pamatyti baimę kaip politinį įrankį ir įvardinti konkrečias baimės formas atspindinčius visuomenėje susiklosčiusius galios santykius.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 13663

Spalio 15 d. 11.00 val.

Edukacija „Archaika“
Edukacinio užsiėmimo metu atversime duris į mūsų tautos XVIII–XX a. kultūrinį palikimą, saugomą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus lietuvių liaudies rinkinyje, kuriame yra daugiau nei 12 000 mūsų etnokultūrinio palikimo liudytojų. Buvimo erdvėje liesime autentiškus daiktus, dėliosime akmenukų mandalas, siuvinėsim arba tiesiog būsime.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 13663

Spalio 22 d. 11.00 val.

Ekskursija „P. Kalpokas ir jo aplinka“
Kviečiame apsilankyti parodoje „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“. Ekskursijos metu sužinosite apie vieną žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos ir freskų kūrėjų.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 13663

Papildoma ekskursija! Spalio 28 d. 11.00 val.

Ekskursija „P. Kalpokas ir jo aplinka“
Kviečiame apsilankyti parodoje „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“. Ekskursijos metu sužinosite apie vieną žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos ir freskų kūrėjų.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 13663

Spalio 29 d. 11.00 val.

Interaktyvi ekskursija „Kryžių Lietuva“
Sakoma, kad meistrai kurdami kryžių įamžina jį užsakiusio žmogaus gyvenimą. O pati kryždirbystė įamžino visos Lietuvos gyvenimą ir kultūrą. Nuo seno Lietuviai kryžius statydavo beveik visur: pagerbdami mirusius, ieškodami dvasių apsaugos. Kryžiaus simbolis lydi lietuvį džiugiais ir gedulingais momentais. Jis gali tapti ribos tarp kaimų ženklu, ar gausaus derliaus simboliu. Dangaus kūnų, bei augalinių motyvais papuošti kryžiai buvo statomi svarbias progas paminėti ir stebuklo paprašyti. Kviečiame į naują kryždirbystės ekspoziciją „Kryžių Lietuva“.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 13663

Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16)

Spalio 7 d. 15.00 val.

Edukacinė programa Tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai. Fabula“ parodoje
Renginio metu jūsų laukia pažintis su kūriniais ir jų įvairove – nuo klasikinių akvarelių iki naujausių ieškojimų pavyzdžių, įvairių šalių menininkų sampratos, kas yra akvarelė, jos tradicijos ir naujovės. Užsiėmimo metu patys liesime akvareles, įsigilindami į kai kuriuos technikos įvairovės elementus.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 675 13161

Spalio 14, 28 d. 15.00 val.

Edukacinė programa parodoje „Drambliai ir chameleonai. Vaizduojamasis menas 1978–1985 m.“
Parodoje „Drambliai ir chameleonai“ tyrinėsime tapybos vingrybes ir grožybes, paveikslų sekamas istorijas ir vaizdus, ieškosime, kuriuos paveikslus sukūrė dailininkai drambliai, o kuriuos – driežai. Vėliau patys tapysime savo paveikslą tema „O taip nebūna“.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 675 13161

Spalio 21 d. 12.00 val.

Ekskursija parodoje „Didžioji pramonė: Inkaras“
Paroda, kaip ir „Inkaro“ fabriko produkcija – guminė avalynė, kviečia žingsniuoti mažai pramintu keliu: industrijos istorijoje atrasti užmirštas, nubrauktas, išsižadėtas prasmes. Nuo prieškario kaliošų iki laukinės privatizacijos: alternatyvus pasakojimas apie mūsų istoriją sukurtas drauge su buvusiais „Inkaro“ fabriko darbuotojais, menininkais, visuomenės aktyvistais. Ekskursijoje ypač laukiame buvusių Kauno fabrikų darbuotojų – papildykite parodą.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 675 13161

Spalio 21 d. 15.00 val.

Edukacinė programa parodoje „Kasdienybė Lietuvos fotografijoje 1963–2013m.“
Fotografijų paroda, tarsi laiko mašina, nukels jus į praeitį: į jaunystės laikus. Pasvarsysime, kaip jie skiriasi nuo šių dienų. Vėliau kursite juodai baltų fotografijų albumą apie save bei savo šeimos kasdienybę.  
Būtina išankstinė registracija tel. 8 675 13161

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64)

Spalio 30 d. 12 val.

Edukacinis užsiėmimas „Keliaukime po pasaulį kartu su dailininku Antanu Žmuidzinavičiumi“
Kviečiame susipažinti su dailininko Antano Žmuidzinavičiaus aistra kelionėms. Konstruosime dėlionę, kuri atskleis, kokie pasaulio kraštai įkvėpė dailininką kurti paveikslus, kokius nuotykius jis patyrė, kuri vieta buvo pati mieliausia jo dzūkiškai širdžiai.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 675 13372

A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2)

Spalio 1, 8 d. 14.00 val.

Linoraižinių dirbtuvės
Kviečiame senjorus pasiklausyti pasakojimo apie dailėtyrininko Pauliaus Galaunės darbus liaudies meno srityje ir išmėginti lino raižinio techniką, susikurti atspaudą pasirinkta tema.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 798995

Spalio 15, 22 d. 14.00 val.

Ekskursija parodoje „Apie rėdymosi meną tarpukariu“
Pasidairysite ekspozicijoje su gidu ir pasmalsausite kas, ką ir kaip dėvėjo Laikinojoje sostinėje, kuo puošėsi garsios Kauno damos Marijona Rakauskaitė, Elena Žalinkevičaitė-Petrauskienė, Adelė Galaunienė, Vanda Daugirdaitė-Sruogienė, Anelė Zikarienė, Elena Sklėrienė ar net pats Balys Sruoga. Prie šildančios arbatos puodelio išklausysime vieni kitų prisiminimus apie savo ar savo tėvų rėdymosi stilių, pasidalinsime atsineštomis asmeninių albumų nuotraukomis.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 798995

L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje (E. Fryko g. 14)

Spalio 6, 13, 20, 27 d. 12.00 val.

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose.
Kviečiame apsilankyti menininkų namuose ir išgirsti pasakojimą apie savitą jų pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą. Taip pat apžiūrėti rūpestingai sukauptą rytų ir senosios lietuvos meno kolekciją.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 229967

Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33)

Spalio 15, 22, 29 d. 14 val.

Kviečiame senjorus pasidalyti šelmiškomis istorijomis iš savo gyvenimo. Įkvėpimo ir drąsos kalbėtis suteiks parodoje „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“ išgirsti pasakojimai ir pamatyti daiktai – tikri praeities liudininkai. Apžiūrėjus parodą pakviesime pokalbiui iš širdies. Nepamirškite atsinešti prisiminimus keliančių daiktų – nuotraukų ir asmeninių relikvijų – jos suteiks jūsų pasakojimui naujų spalvų! Dalyvauti kviečiame mėgstančius ne tik klausytis istorijų, bet ir jas pasakoti.
Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 201778 arba el.paštu info@istorineprezidentura.lt