„Jei mano eilės turėtų sparnus…“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Spalio 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į koncertą „Jei mano eilės turėtų sparnus…“

Jau ne pirmus metus dainininkės Saulės Šerytės (mecosopranas) ir pianisto Gusto Raudoniaus duetas pažindina Lietuvos publiką su šalyje mažiau žinomų, nepelnytai primirštų kompozitorių vokaline kamerine muzika.

Koncertų ciklo „Jei mano eilės turėtų sparnus…“ programoje – XIX–XX a. prancūzų kompozitoriaus Reynaldo Hahno muzika. Dėl istorinių aplinkybių tai itin mažai plačiajai visuomenei žinoma asmenybė ne tik Lietuvoje, bet ir Paryžiuje, kur kompozitorius gyveno ir kūrė.

Reynaldo Hahnas (1875–1947) visada puikiai žinojo esąs petit maître – „mažasis meistras“ – kūrėjas, gimęs romantizmo saulėlydyje, kuriam buvo lemta glaustis žymiausių kompozitorių amžininkų – G. Faure, C. Debussy, M. Ravelio ir kt. – šešėlyje.

Koncertui atrinkta dvidešimt gražiausių Reynaldo Hahno dainų. Tekstų autoriai – įvairūs gerai žinomi prancūzų poetai – nuo S. Mallarme iki V. Hugo.

R. Hahno muzika, kurią sudaro daugiausia dainos, byloja Paryžių kaip gyvenimo būdą, amžiams išnykusį, ir, kaip ir M. Prousto pasaulis, atkuriamą tik tomis trumpomis akimirkomis, kai kartu sutinka garsas, vaizdas, skonis ir pažadina atmintį, o gal net ir kolektyvinę pasąmonę. Tai, kad R. Hahno kūryba atveria duris į praeitį, ir yra priežastis, kodėl jo dainos ligi šiol neprarado savo klausytojo, kuriam jos atidengia praėjusio ištaigingo amžiaus dekadansą.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Įėjimas su muziejaus bilietu.