2 dienos / 2 istorijos

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia į virtualių pamokų ciklą „2 dienos / 2 istorijos“ 9–12 kl. mokiniams. Kalbėsime apie dvi valstybingumo ir dailės istorijos versijas – sužinosite ne tik kaip keliavome ir pasiekėme vasario 16-ąją, bet ir kas nutiko kitą, vasario 17-ąją dieną. 2 dienos nors ir pasakoja 2 skirtingas istorijas, abiejų pasakojimai veda į valstybingumą – norą būti pripažintiems, laisviems, matomiems, lygiems.

I dalis. Valstybingumas ir dailė
Lietuva – vieniems tai žemė, kitiems – kalba, tretiems – tradicijos. Bet, pirmiausia, Lietuva yra nepriklausoma valstybė. Tai, kad šiandien esame laisvi yra dėka susivienijimo ir ėjimo į priekį petys petin. Ką ir darė XX a. I p. dailininkai, kartu su kitais kultūros veikėjais prisidėjo prie Nacionalinio judėjimo. Drauge jie ne tik svajojo, bet ir vykdė veiklas, kad pasiektų bendrą tikslą – iškovotų šalies laisvę. Virtualios pamokos I dalyje Jūs išgirsite bei pamatysite, kaip dailininkai, išgyvenę sostapilio Vilniaus netektį, kūrė Lietuvą, t.y. valstybingumo simbolius, Laikinojoje sostinėje.

II dalis. Valstybė – moteris – menas
Pamokoje pasakojama kitokia valstybingumo versija. Ta, kurioje moteris aktyviai dalyvavo ir veikė, bet dažnai liko nematoma – paraštėse. Sužinosime apie moterų vaidmenį kuriant nepriklausomą valstybę bei priežastis, kodėl jų parašai neatsidūrė ant Lietuvos Nepriklausomybės akto. Taip pat pamokoje aptarsime sufražizmo, emancipacijos sąvokas, jas nagrinėsime kaip valstybingumo, demokratijos principus.  Susipažinsime su  moterimis, kūrusiomis Lietuvą, XX a. I pusės moterų menininkių kūryba, 1938 m. susikūrusios Lietuvos moterų dailininkių draugijos veikla ir klausime, ar išties egzistuoja „moteriškas“ arba „vyriškas“ menas.

Trukmė: 2 susitikimai po 45 min.
Registracija tel.: 8 684 84388
Kaina: grupei neribojant dalyvių skaičiaus 30 Eur