Knygos-albumo „Juozas Palietis: Tremtyje pašaukė fotografija“ pristatymas

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
J. Palietis. Tuojau užrakins. Čeremchovo r. I-osios šachtos vietovė. 1957

Birželio 14 d., pirmadienį, 15 val. ekspozicijoje „Kryžių Lietuva“ įvyks muziejininkės Monikos Gineikienės parengtos knygos-albumo „Juozas Palietis: Tremtyje pašaukė fotografija“ pristatymas.

Renginys skirtas Gedulo ir vilties dienai ir Archyvų metams paminėti. Jame dalyvaus: knygos sudarytoja Monika Gineikienė, straipsnių autorė ir knygos dizainerė Milda Gineikaitė, VDU studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ skaitovai Karolina Sadinauskaitė ir Dovydas Beržinis.

Pristatomas leidinys sudarytas iš straipsnių ir fotografijų, kurias sukūrė tremtyje fotografavęs buvęs politinis kalinys Juozas Palietis (1920–1990). Fotografijos, užfiksuotos tolimajame Sibire ir jau sugrįžus į gimtąją Lietuvą, apima 1956–1963 m. laikotarpį. Tai viena iš mažųjų istorijų, kurią šiandien liudija tremtinių vaikų karta.

„Šiandien labai svarbu dalytis asmeniniais archyvais, nes kiekvienos šeimos istorija gali parodyti giminės ir visuomenės kontekstą. Tremtinių vaikų karta, kuriai priklausau ir aš, liudija mažąsias istorijas“, – teigia leidinio sudarytoja Monika Gineikienė, surinkusi ir susisteminusi savo tėčio, politinio kalinio Juozo Paliečio „tremtyje užfiksuotą VILTĮ“.

Leidinys skirtas 100-osioms J. Paliečio gimimo metinėms paminėti.

Partneriai:
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka