Atsisveikinimo ekskursijos su ekspozicija „Lietuvos dailė 1900–1940“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Spalio 21, 28 d. ir lapkričio 4, 11 d. 17.30 val. kviečiame į atsisveikinimo ekskursijas su ekspozicija „Lietuvos dailė 1900–1940“.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus 100-mečiui skirta ekspozicija, kurioje pristatomas 1900–1940 metų lietuvių dailės aukso fondas, jau nuo lapkričio mėnesio vidurio užleis vietą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ rengiamai Williamo Kentridge parodai „Tai, ko neatsimename”.

Pažintis su ekspozicija prasidės beieškant tapatybės, su pirmosiomis lietuvių dailės parodomis. Tai buvo lūžis, bandant identifikuoti save kaip vieningą tautą. Po to keliausime nacionalinės dailės pamatų link. Čia išskirtinis dėmesys Kauno meno mokyklos kūrėjams ir mokytojams. Tai jie – tie tikrieji vedliai, kurie kūrė ir naujas metodikas, ir formavo būsimų dailininkų pasaulėžiūrą. Susipažinsite su Art Deco meno principais, kuris Lietuvos dailėje užima reikšmingą vietą, turi specifinį tautinį atspalvį ir tuo yra išskirtinis. Galėsite užsukti ir į dailininko Petro Rimšos dirbtuvę. Ji visuomet traukė smalsių lankytojų, gerbėjų, kolegų ir žurnalistų dėmesį. Ekspozicijoje pristatomas itin reikšmingas paskutinysis dešimtmetis yra nuspalvintas sparčiu dailės augimu bei jaunosios kartos maištingumu.

Ekskursijas veda kuratorė Daina Kamarauskienė, edukatorė Donata Bocullo.

Būtina išankstinė registracija telefonu: 8 684 84388 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)

Ekskursija su muziejaus bilietu. Suaugusiems – 5 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,5 Eur

Lauksime lankytojų su Galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 16 metų).