Ramutės Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymas

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Spalio 21 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į Ramutės Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymą.

Renginyje dalyvaus knygos autorė Ramutė Rachlevičiūtė ir leidinio herojės: tapytoja Audronė Petrašiūnaitė, tekstilininkė Zinaida Dargienė, keramikė Aldona Keturakienė.

Dvitomyje pristatoma unikali kiekvienos menininkės autobiografija, kurioje persipina buitis, būtis ir kūryba. Savitos proporcijos, dėstymo, kalbėjimo stilius. Autentiški akcentai: vienoms labai įdomi vaikystė, kitoms – nepakartojamas studijų laikas, trečioms rūpi asmeniniai dalykai, o dar kitos viską mato tik per kūrybos prizmę.

„Leidinyje yra nuostabių pasakojimų, ne tik atveriančių nematytus pasaulius, bet ir leidžiančių mokytis XX a. Lietuvos istorijos: jie aprėpia carinius laikus, pirmąją mūsų nepriklausomybę, sovietinį režimą ir dabartinius vėl nepriklausomos Lietuvos laikus. Kai kas drąsiai prisimena sovietmetį, nesivaržydami, jautriai, bet ir atvirai pasakoja, kaip buvo papuolę į ideologines žabangas ir kaip iš jų vadavosi.

Projekto apimtis didelė, tai ir yra visas įdomumas. Man rūpėjo įvairūs pjūviai bei skerspjūviai: stengiausi, kad būtų visų kartų, skirtingų specialybių, įvairių tautybių Lietuvos menininkės, kad atsiskleistų kuo didesnė įvairovė. Visuomet stengiausi propaguoti menų – šiuolaikinių, tradicinių, vaizduojamųjų, taikomųjų – lygybę“, – sako knygos autorė R. Rachlevičiūtė.

Įėjimas nemokamas.

Lankytojų prašome turėti Galimybių pasus ir viso renginio metu dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.