Koncertas „Dialogai su Čiurlioniu. Neatsisveikinęs“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Gruodžio 7 d., antradienį, 17 val. kviečiame į koncertą „Dialogai su Čiurlioniu. Neatsisveikinęs“.

Kompozitorius ir smuikininkas Mihkelis Keremas (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pristatys pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurtą naują savo kūrinį „Neatsisveikinęs“. Paskutiniame 2021 m. M. K. Čiurlionio namų projekto „Čiurlionio dialogai“ koncerte greta šio naujo kūrinio klausytojai išgirs ir Čiurlionio amžininkų Belos Bartóko, Heino Ellerio, Leošo Janačeko ir Jano Sibelijaus kūrinius. Kritikas Robertas Maxhamas „Fanfare“ rašė: „Kiekvienas, kuris tiki, kad tradicinė tonacija begali išreikšti vien laiko nuvalkiotas klišes, turėtų pasiklausyti Keremo muzikos.“

Mihkelis Keremas įkūnija garsių smuikininkų, kurie yra ne tik virtuoziški solistai, bet ir žymių orkestrų koncertmeisteriai, įvairiapusiai kamerinės muzikos atlikėjai bei žinomi kompozitoriai, tradiciją. Kilęs iš Estijos smuikininkas daug dėmesio skiria Estijos ir Baltijos šalių muzikai, neretai šių šalių kompozitorių kūrinius įtraukdamas į savo repertuarą. Karališkojo Liverpulio filharmonijos orkestro (JK) ir Brandenburgo simfonijos (JK) koncertmeisterio asistentas Mihkelis Keremas baigė mokslus Estijos muzikos akademijoje ir Karališkajame muzikos koledže Londone. Kompozitoriaus M. Keremo kūrybą šiuo metu sudaro apie 160 kūrinių.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7–9 temines kamerinės muzikos programas.

Organizatorius:
M. K. Čiurlionio namai

Partneriai:
Vilniaus rotušė
Estijos ambasada Lietuvoje

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba

Koncertas nemokamas. Įėjimas tik su galimybių pasu.