EDUKACINIAI „MENO LABORATORIJOS“ UŽSIĖMIMAI

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
suaugusiesiems – 5 €
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 3 €

„Meno laboratorija“ gruodžio mėnesį kviečia į edukacinius užsiėmimus:

GRUODŽIO 8 D. 15 VAL. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI

Edukacijos metu bus kalbama apie baltų ženklus ir jų reikšmes. Gilinsimės į Gyvybės medžio simboliką. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti ženklus, tačiau ir patys įvairiomis technikomis kursite Gyvybės medžio motyvus bei baltų simbolius.

GRUODŽIO 10 D. 11 VAL. JAUSMŲ MANDALA

Edukacijų metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Vėliau patys kursite unikalias mandalas.

Kituose edukaciniuose susitikimuose ruošimės gražiausioms metų šventėms, kuriose kviesime stabtelėti, susikaupti ir kūrybiškai pasinerti į šį stebuklingą laiką. Kalėdinių dirbtuvių metu ne tik ugdysite savo kūrybinius gebėjimus, lavinsite fantaziją, bendrausite, bet ir turėsite galimybę sukurti savo gamybos dovanėles artimiesiems ir draugams. Juk geriausios dovanos tos, kurios gimsta iš visos širdies ir padaromos savo rankomis. Dirbtuvėse kviesime įvairiomis technikomis (tapyba, grafika, karpiniai, koliažas) sukurti Kalėdinius atvirukus, paveikslėlius ar šventines namų puošimo dekoracijas.

Užsiėmimų temos:

GRUODŽIO 15 D. 15 VAL. KALĖDINĖS DIRBTUVĖS: PRAKARTĖLĖ IR GEROJI NAUJIENA „ANGELAS“

GRUODŽIO 17 D. 11 VAL. KALĖDINĖS DIRBTUVĖS: MADONA

GRUODŽIO 22 D. 15 VAL. KALĖDINĖS DIRBTUVĖS: ATVIRLAIŠKIAI

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 672 807 67