P. GALAUNĖS KNYGŲ KLUBE – G. LATAKO KNYGOS „SALOS“ PRISTATYMAS

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Kaina:
nemokamai

Gruodžio 10 d., šeštadienį, 14.00 val. Pauliaus Galaunės knygų klubas kviečia į Gvido Latako knygos „Salos“ pristatymą. Ištraukas iš knygos skaitys aktorius Henrikas Savickis.

Gvidas Latakas, toks kalbėjimo pilnas žemaitis, naująja knyga įžengė į kalbos teritoriją. Taip, visi poetai šioje teritorijoje vienaip ar kitaip būna, bet keistas dalykas: kol poetas jos neatveria kaip savo teritorijos, negalima net numanyti ją esant. Donatas Petrošius, „Salų“ redaktorius, viršelio anotacijoje sakosi susimąstęs  – „ar kur nors dar taip žmonės bekalba?“ Ne, tikrai  – nei kalbėjo taip, kaip eilėraščiais kalba Latakas, nei kalba. Juolab  – nekalbės; ir ne tik dėl to, kad nebežinome daugelio tokių žodžių, net žemaičiai savųjų, nebemokame tokios vingrios sintaksės nei morfologijos, kuria Latakas itin pasikliauja. Jis nirte paniręs į kažkokius neaiškius pasakojimus, kalbėjimus, visokius išgirdimus, kuriais džiaugiasi, gal net renka. Pasirodo kaip gavendininkas, gavendų  rinkėjas ir kūrėjas. /Viktorija Daujotytė/

Maloniai kviečiame dalyvauti ir turint galimybę, iki renginio, susipažinti su knygos turiniu, kad vakaro metu galėtume drauge diskutuoti ir dalintis kilusiomis mintimis.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginiui viešinti socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.