POPIETĖ IŠ CIKLO „MŪSŲ TRADICIJOS IR DABARTIS“

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Kaina:
nemokamai

Spalio 15 d. 14 val. kviečiame į popietę iš ciklo „Mūsų tradicijos ir dabartis. Gyvybingųjų tradicijų tęstinumo iššūkiai. D. Vailionytės Narkevičienės veiklos impulsai ir jų sklaida kintančiame gyvenime“.

Popietė skirta istorikei, publicistei, visuomenės veikėjai, vieno iš Lietuvos universiteto kūrėjų prof. Liudo Vailionio dukrai, Honoratos Ivanauskienės krikštaduktei ir knygų apie šias asmenybes autorei Danutei Vailionytei Narkevičienei atminti.

Renginyje dalyvaus D. Vailionytės bendražygiai, pasekėjai, šio laikotarpio žinovai. Rašytoja Aldona Ruseckaitė kalbės apie asmenybės brandos svarbą istorijos procesuose, dr. Ina Dagytė Mituzienė primins svarbius D. Vailionytės veiklos bruožus visuomeniniuose judėjimuose, žurnalistė Ramutė Vaitiekūnaitė aptars kai kuriuos D. Vailionytės knygų gimimo aspektus, menotyrininkės Algė Gylienė ir Dalia Narkevičiūtė pristatys popietės herojės kultūrinės veiklos ypatumus, jos puoselėtų tradicijų tęstinumo istorinėje Vailionių šeimos sodyboje Varžupyje. gaires. Renginyje skambės gyva muzika, bus rodomi kadrai iš filmuotos medžiagos.

Kuo plačiau (ne vien akademinėje bendruomenėje) prisiminkime Lietuvos universiteto steigimo Kaune, 1922 metais, šimtmetį, aprėpdami ne tik įprastines su šiuo įvykiu susijusias datas, veikėjus, bet ir to laikmečio Kauno aplinką, per sovietmetį iki atkurtos Nepriklausomybės ir joje neštą pozityvią plėtotiną patirtį, jos puoselėtojus ir puoselėtojas.

Renginio dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8 (37) 79 89 95 arba +370 672 807 67