KNYGOS „DVIESE. SOFIJA SMETONIENĖ IR JADVYGA TŪBELIENĖ. MODERNYBĖS VĖJAI IR LIETUVIŲ INTELIGENTIJA“ SUTIKTUVĖS

Istorinė LR Prezidentūra
Istorinė LR Prezidentūra

Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į istorikės bei muziejininkės dr. Ingridos Jakubavičienės naujos knygos „Dviese. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė. Modernybės vėjai ir lietuvių inteligentija“ (Alma littera, 2023) pristatymą. 

Renginyje dalyvaus istorikė doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė, rašytoja Loreta Jastramskienė ir knygos autorė.

Dr. Ingridos Jakubavičienės ištikimiems skaitytojams reikia pasakyti, kad naujoji knyga nėra monografijos „Seserys Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ antras leidimas, o visiškai nauja istorija. Per gyvenimą dviese ėjusios seserys Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė tapo ne tik puikiomis savo epochos reprezentantėmis, bet ir „raktu“, galinčiu „atrakinti“ duris į labai platų modernėjančios lietuvių visuomenės kontekstą: liberalizmo ir nacionalizmo idėjas, pasikeitusį požiūrį į kilmę, religiją, išsilavinimą, giminystę ir šeimą, moterų emancipaciją, darbą ir laisvalaikį, vis didesnį populiarumą įgyjantį visuomeninį darbą, politinį ir pilietinį aktyvumą.

Vakarų Europą apgaubusi modernybės dvasia darė įtaką daugybei svarbių Sofijos ir Jadvygos bei kitų knygoje minimų ryškių Lietuvos moterų gyvenimo sprendimams. Jos svarstė, ar siekti aukštojo mokslo, ar pasitenkinti gimnazijos diplomu. Tekėti už turtingo bajoro ar širdį ir ranką atiduoti išsilavinusiam, bet neturtingam inteligentui? Įsitraukti į visuomeninę veiklą ar pirmiausia rūpintis šeimos reikalais? Dalyvauti didžiajame politiniame žaidime ar nesikišti į vyrų okupuotą sritį? Šios ir daugelis kitų modernėjimo apraiškų nesunkiai įžiūrimos daugybėje seserų kasdieniškų ir gyvenimo kryptį lemiančių sprendimų kuriant santuoką, namų buitį, santykius su vaikais ir artimaisiais, taip pat aktyviai veikiant tapus politinio Lietuvos elito dalimi.

Renginio metu bus galima įsigyti pristatomą knygą ir gauti autorės autografą!

Renginys viešas bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.