KNYGOS „KRAŽIŲ SKERDYNĖS 1893 M. LAPKRIČIO 10 D.“ PRISTATYMAS

Istorinė LR Prezidentūra
Istorinė LR Prezidentūra
Trukmė: 60 min.
Kaina:
nemokamai

Lapkričio 23 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojų dr. Dangiro Mačiulio ir dr. Dariaus Staliūno knygos „Kražių skerdynės 1893 m. lapkričio 10 d.“ pristatymą.

Reniginyje dalyvaus knygos autoriai ir VDU istorikė prof. dr Vaida Kamuntavičienė.

Pristatymo metu bus aptariama daugybė knygoje gvildenamų klausimų. Kodėl 1893 m. Kražių ir šiek tiek anksčiau (1886) Kęstaičių atveju caro valdžia susidūrė su masiniu pasipriešinimu, nors anksčiau be didesnių problemų uždarė šimtus katalikų vienuolynų ir bažnyčių? Kaip šie įvykiai paveikė Rusijos imperijos konfesinę politiką, lietuvių tautinį judėjimą, lenkų ir lietuvių konfliktą? Kaip žinios apie Kražių įvykius pasiekė tolimiausius pasaulio kampelius? Ar popiežius Leonas XIII iš tiesų užtarė Kražių kankinius, kaip tvirtino užsienio žiniasklaida? Kaip šis incidentas tapo lenkų, bet visų pirma lietuvių atminties vieta? Kokios aplinkybės darė įtaką Kražių skerdynių vaizdinio kaitai?

Prieinamumas: asmenys, turintys fizinę negalią, į Audiencijų salę gali pakilti liftu (pandusas įrengtas iš kitos pastato pusės, ten, kur tarnybinis įėjimas).