EKSKURSIJOS „J. ZIKARAS. VISKAS, MANO TĖVYNE, VARDAN TAVĘS“

J. Zikaro namai-muziejus
J. Zikaro namai-muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
5 € – suaugusiesiems; 2,5 € – senjorams, studentams ir moksleiviams
Muziejuje atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais.

Gegužės 16, 18, 23, 30 d. 12 val. kviečiame į ekskursijas ypatingų istorijų kupinuose J. Zikaro namuose-muziejuje.

Renginio metu lankysitės namuose, stovinčiuose ypatingoje Kauno vietoje – Žaliakalnyje, Pelėdų kalno papėdėje. Susipažinsite su vienu pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių, pedagogų Juozu Zikaru (1881–1944) ir jo šeima. Šis žmogus spinduliavo kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei.

Apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas, dailininko dirbtuvę, ekspoziciją, bei prie namų esantį sodelį, per šio menininko kūrybą, išlikusius autentiškus šeimos daiktus, baldus ir detales, pažinsite ne tik Lietuvą ir jos istoriją mylėjusius žmones, bet ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus. Muziejuje yra vienintelis Lietuvoje išlikęs maždaug 1935 metų linoleumas, autentiški baldai, koklinės krosnys, 1900 m. „Kaps“ firmos pianinas, sofa, ant kurios sėdėjo pats J. Basanavičius, restauruotas gramofonas ir daugelis kitų unikalių detalių.

Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu Juozui Zikarui – mūsų „Laisvės“ kūrėjui, I-osios nepriklausomybės monetų autoriui, savo vaikams ir mokiniams ugdžiusiam didelę pagarbą žmonėms.

Ekskursijų vadovė – Rasa Jonė Ruibienė

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 684 843 35