„ČIURLIONIO PORTFELIS“ – JUOZO ZIKARO MODERNIZMAS

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kaina:
nemokamai

Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 15 val. kviečiame į 7-tojo kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ numerio rubrikos „Čiurlionio portfelis“ pristatymą Osvaldo Daugelio bibliotekoje. Portfelyje šį kartą – paties Juozo Zikaro modernizmas.

Pristatymo metu rubrikos autorė Rasa Jonė Ruibienė papasakos apie skulptoriaus gyvenimą ir jo įvairiapusę kūrybą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas modernistiniams skulptoriaus kūriniams. Sankt Peterburgo dailės akademijos ugdytinis J. Zikaras ilgą laiką buvo ištikimas profesorių diegtam požiūriui į meną. Jis nuoširdžiai žavėjosi klasikos pavyzdžiais, stengėsi jais sekti savo kūryboje, dailininko meistriškumą matavo gebėjimu įtaigiai perteikti natūros formas ir įspūdžius, o amžininkų mėginimai įdiegti vakarietiško modernizmo naujoves jį stebino ir glumino. Tačiau 1928 m. suglumimą pakeitė smalsumas ir J. Zikaras Art Deco dvasioje nulipdė „Modernią madoną“. Dailininkas puikiai perteikė trečiojo dešimtmečio madingos moters įvaizdį: trumpai kirpti plaukai, suknelė pažemintu liemeniu, šilkinės kojinės, lengvi bateliai paaukštinta pakulne ir ilgas vėrinys, kuriuo žaidžia ant motinos kelių gulintis kūdikis.

Kas paskatino skulptorių tokiam netikėtam stilistiniam posūkiui? Kokia mūza įkvėpė šį kūrinį? J. Zikaro kūrybos ekspertė Rasa Jonė Ruibienė atsakys į šiuos ir visus kitus pristatymo metu jums kilsiančius klausimus.

Pristatyme taip pat dalyvaus žurnalo sumanytoja ir leidėja Luana Masienė bei menotyrininkė, muziejininkė Vilma Kilinskienė, bus galima įsigyti žurnalą „Baltas kambarys“.

Renginio organizatorius:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Renginio partneris:
Kūrybinės klasės žurnalas „Baltas kambarys“

Renginį moderuos O. Daugelio bibliotekos rinkinio saugotoja, menotyrininkė Silvija Burokaitė