EDUKACINIS MENŲ PROJEKTAS „DIENA SU MIKALOJUMI KONSTANTINU ČIURLIONIU“

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Skirta: 9–12 klasės
Trukmė: 120 min

Kviečiame bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į edukacinį menų projektą „Diena su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu".

2023 10 25 Tema „Tėviškės takais ir slenksčiais“
13 val. koncertas-muzikinė ekskursija į M. K. Čiurlionio vaikystės pasaulį Druskininkuose. Pianistas, profesorius Rokas Zubovas.
12 arba 14 val. edukacinis užsiėmimas. Daugelis apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį kalba tik kaip apie geriausią visų laikų Lietuvos dailininką ir kompozitorių. Tačiau kas jį įkvėpė ir kokioje aplinkoje jis užaugo? Pasakojimo metu patirsime, ką reiškia augti tarp 8 brolių ir seserų, išgirsime apie nenutylantį pianiną namuose Druskininkuose, kaip Kastukas apsigyveno rūmuose pas kunigaikštį Plungėje ir pamėginsime sukurti gamtos piešinius, įkvėptus vaikystės.

2023 11 08 Tema „Bangų perlai kaip sonata“
13 val. koncertas-muzikinė ekskursija į Sofijos ir Mikalojaus Konstantino jausmų pasaulį. Pianistas, profesorius Rokas Zubovas.
12 arba 14 val. edukacinis užsiėmimas. Susipažinsite su M. K. Čiurlionio mylimąja, sužadėtine S. Kymantaite-Čiurlioniene ir pasinersite į Čiurlionio kūrybos procesą, įkvėptą meilės, Baltijos jūros bangų skalaujančių krantų ir daugybės emocijų. Visi kartu kelsimės į 1908 metų vasarą, praleistą Palangoje, aptarsime M. K. Čiurlionio gyvenimą su Sofija, bandysime pajusti „Jūros sonatos“ skambesį ir atrasti paslėptus vandenyno miestus bei pasakojimus. Praktinėje dalyje M. K. Čiurlionio laiškų padedami papasakosime apie smagius menininko kuriozus bei tai, kokiomis sparnuotomis frazėmis Kastukas pelnė savo mylimosios Sofijos prielankumą. Programos metu vis bus siūloma, pasitelkiant tušą, plunksnas bei, žinoma, nepaprastus  M. K. Čiurlionio žodžius, sukurti išskirtinį atvirlaiškį.

2023 11 22 Tema „Atradimų ir iššūkių metas Čiurlionio gyvenime 1894–1906“
13 val. koncertas-muzikinė ekskursija į M. K. Čiurlionio kūrybinio įkvėpimo pasaulį. Pianistas, profesorius Rokas Zubovas.
12 arba 14 val. edukacinis užsiėmimas. Nusikelsime į 1894–1906 metus, kuomet jaunasis menininkas išvyko studijuoti į užsienį. Tai spalvingas laikotarpis, padėjęs Čiurlioniui atrasti kūrybinį stilių, atskleisti gausybe idėjų kupiną vidinį pasaulį muzikos ir tapybos srityse. Edukacijos metu aptarsime būtent šiuo laikotarpiu sukurtus paveikslus ir susiskirstę į grupeles bandysime sukurti koliažus, siekdami atsakyti į klausimą, kas labiau įkvepia kūrybą: patirti sunkumai ar išgyventi džiaugsmai ir šviesios svajonės.

Renginio organizatoriai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Registracija į užsiėmimus el. p. vilija@kamdaile.lt  tel. +370 612 322 00