KNYGOS „ABRAKADABRA: ANTANO MARTINAIČIO & CO MIMIKRIJOS, PSICHODELIKOS IŠ L. DRAZDAUSKAITĖS RINKINIO“ SUTIKTUVĖS

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Birželio 6 d., antradienį, 17 val. kviečiame į knygos „Abrakadabra: Antano Martinaičio & Co mimikrijos, psichodelikos iš L. Drazdauskaitės rinkinio“ sutiktuves.

Renginyje dalyvaus ir knygą pristatys menininkai Laima Drazdauskaitė, Edmundas Saladžius, literatūrologė Gintarė Bernotienė ir menotyrininkė, leidinio sudarytoja Ramutė Rachlevičiūtė. Pokalbį moderuos prof. Gintautas Mažeikis.

Leidinyje piešiniai iš Laimos Drazdauskaitės rinkinio, kurį sudaro apie 530 siurrealių piešinių, atliktų automatinio piešimo metodu. Dėl politinių aliuzijų ir erotikos juose nemažai nemąstytinų minčių, neišgeistų geismų. A. Martinaičiui kompaniją sudarė Ričardas Povilas Vaitiekūnas, vėliau prisijungė Edmundas Saladžius, retsykiais skulptorius Rimantas Šulskis, grafikė Marija Danutė Jukniūtė. Nors tai tikrų tikriausia kūryba „iš stalčiaus“, šių dezertyrų iš sovietmečio meninio gyvenimo sklaida dar vyksta sunkokai.

Knygos dizainerė – Aušra Lisauskienė.

Išleido Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos sekcija, iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Renginys viešas bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.