KONCERTAS „MUZIKA IŠGELBĖS PASAULĮ“

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kaina:
nemokamai

Lapkričio 27 d., sekmadienį, 15.00 val. kviečiame į vokalinės muzikos koncertą „Muzika išgelbės pasaulį“.

Olga Nuris (mecosopranas, Ukraina) ir Marija Mirovska (fortepijonas, Lietuva) atliks W. A. Mozarto, C. Saint-Saenso, J. Bizet‘e operų arijas bei lietuvių ir ukrainiečių kompozitorių dainas.

Projekto „Muzika išgelbės pasaulį“ idėja kilo visiems sunkiu metu, norint kreiptis į žmones muzikos kalba, suteikti jiems paguodos ir paramos. Olga Nuris prisijungė prie Ukrainos menininkų plejados, norėdama prisidėti prie kūrybinės misijos vardan taikos.

Olga Nuris baigė Charkivo nacionalinį menų universitetą ir Stambulo universiteto valstybinės konservatorijos magistrantūrą. Nuo 2006 m. buvo Charkivo regioninės filharmonijos solistė, o nuo 2017 m. – Izmiro operos ir baleto teatro solistė. Dirbo su dirigentais A. Kalabuchinu, J. Janko, P. Baginskiu, M. Iskrovu, T. Galliardo, R. Gokmen.

Marija Mirovska gimė Charkive. Vienuolikos metų pirmąjį kartą grojo su simfoniniu orkestru. 2000 m. Maskvoje su pagyrimu baigė Rusijos Gnesinų muzikos akademiją, 2002 m. šios akademijos aspirantūrą baigė kaip koncertuojanti pianistė. Dalyvavo meistriškumo kursuose su prof. W. Balnkenheimu, K. Steinegger, K. Hellwigu, D. Baškirovu ir kt. 1998 m. jos atliekami Mocarto ir Šopeno kūriniai įrašyti Berno radijuje (Šveicarija). Grojo kameriniuose ansambliuose kartu su daugeliu žymų muzikantų. Nuolat koncertuoja kaip solistė su įvairiais orkestrais. Nuo 2011 m. rugsėjo mėn. pianistė gyvena Vilniuje, nuo 2012-ųjų dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ne kartą sėkmingai pasirodė įvairiose scenose kartu su akademijos studentais. Nuo 2011 m. įvairiuose koncertuose užsienyje Marija atstovauja Lietuvai, yra Lietuvos muzikų sąjungos narė.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.