PASKAITA-DISKUSIJA SU PARODOS „ŽALIA“ KURATORE GIEDRE JANKEVIČIŪTE

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kaina:
nemokamai su registracija

„Žali“ susitikimai parodoje „Žalia“! Jų metu menininkai, kuratoriai, mokslininkai dalinsis savo įspūdžiais, tyrimais ir patirtimis.

Lapkričio 29 d., trečiadienį, 15 val. kviečiame į paskaitą-diskusiją su parodos „Žalia“ kuratore prof. dr. Giedre Jankevičiūte.

Kartu su parodos kuratore keliaudami po ekspoziciją ir stebėdami daugiau nei 200 meno ir gamtos objektų bei „Sengirės“ vaizdus M. Survilos filme, sužinosite, kodėl ji tokia žalia, kaip žalia spalva gali nutiesti giją tarp Lietuvos meno, istorijos, amatų, gamtos ir mokslo.

Parodoje pamatysite paskutinių išlikusių senųjų girių grožį, idealios Lietuvos vaizdus ir liaudies meno lobyną. Mokslo koridorius stebins eksperimentais, ir net juodai balti kūriniai atrodys žali. Sužinosite, kad ši spalva gali nešti ir negandas, pasinersite į vizijų ir sapnų pasaulį, o renginio pabaigoje savo jausmus, mintis ir akis nuraminsite žiūrėdami į žaliuosius Lietuvos peizažus.

Kūriniai parodai surinkti net iš 7 muziejų kolekcijų, menininkų dirbtuvių ir kitų institucijų. Ekspozicijoje skirtingas temas atskleidžia tiek mūsų meno korifėjai (M. K. Čiurlionis, P. Kalpokas, A. Žmuidzinavičius, K. Šimonis, A. Samuolis), modernizmo klasikai (A. Kuras, A. Vaitkūnas, P. R. Vaitekūnas, S. Eidrigevičius, A. Martinaitis), tiek šių dienų menininkai (P. Juška, Š. Sauka, Ž. Augustinas, A. Ambrazevičiūtė) ir daugelis kitų.

Renginys nemokamas, bet reikalinga išankstinė registracija tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.)