VERONIKOS KOPJOVOS IR SIMONOS VENSLOVAITĖS „NAXOS“ ĮRAŠŲ PRISTATYMO KONCERTAS

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
6–11 €
Pirkti bilietą

Gruodžio 2 d., šeštadienį, 16.00 val. kviečiame į Veronikos Kopjovos (fortepijonas) ir Simonos Venslovaitės (smuikas) „Naxos“ įrašų pristatymo koncertą.

Programoje skambės lietuvių kompozitorių Kazimiero Viktoro Banaičio, Juliaus Juzeliūno, Justino Bašinsko ir Juozo Gruodžio sonatos smuikui ir fortepijonui. 

Talkinant vienam geriausių šių dienų garso režisierių Grammy nominantui Viliui Kerui, smuikininkė Simona Venslovaitė ir pianistė Veronika Kopjova 2021 m. įrašė šešias lietuvių kompozitorių sonatas smuikui ir fortepijonui. Itin kokybiškais ir profesionaliais įrašais susidomėjo ir panoro prodiusuoti pasaulinio garso kompanija „Naxos“.

Ilgą laiką skirtingose Europos šalyse gyvenančioms muzikėms svarbu išlikti autentiškoms, ištikimoms savo skoniui ir pasirinkimams, tad jos drąsiai siūlo klausytojams susipažinti su jų „širdžiai artima“ muzika.

Iš ilgesio gimtinės „skambesiui“ gimė projektas, kviečiantis atsigręžti į Lietuvos akademinės muzikos istoriją – sonatos smuikui ir fortepijonui žanro ištakas bei evoliuciją. Daugiaspalvė programa, pristatanti XX a. skirtingų laikotarpių kompozitorių sonatas, leis patirti žanro gimimą, vystymąsi, transformaciją. Išgirsime, kokios skirtingos išraiškos muziką kūrė net ir panašiu metu gyvenę kompozitoriai.

Tačiau jų visų bendrystę kuria vienas svarbus aspektas – siekis per muziką išsaugoti etninę tapatybę ir tautinį išskirtinumą, sujungiant tipines, tradicines lietuvių muzikos intonacijas, net liaudies dainų citatas su to meto šiuolaikinėmis išraiškos priemonėmis.