ELMOS ŠTURMAITĖS PARODA „NAUJAS AQUA DIALOGAS DRUSKININKUOSE“

V. K. Jonyno galerija
V. K. Jonyno galerija

Parodoje eksponuojami naujausi Elmos Šturmaitės kūriniai, sukurti akvarelės technika. Dailininkė, stebėdama įvairias gyvenimo realijas, atsakymo ieško savo kūriniuose, įžvelgia nuolatinį savaiminį atsinaujinimą. „Man kūryba yra būvis, kada galiu būti savimi, ir labai branginu tą laisvę“, – teigia Elma Šturmaitė. Spontaniški, jausmingi spalvų impulsai popieriuje, įgaunantys formų ir tekstūrų visumą, pasakoja apie laisvės būtinumą ir jos grožį, laiko tėkmę ir žmogaus buvimą savimi.

Menininkė savo kūrybą apibūdina kaip įvairialypę, neatsiejamą nuo nuotaikų kaitos, emocijų įvairumo, mąstymo ir matymo, kasdieninių ieškojimų ir atradimų. „Mano kūryba nepastovi, kaip ir pats gyvenimas. Kiekviena diena atsiveria kitame laikmetyje, apribota paros, savaitės, mėnesio ar metų. Bet jos visos būna kitokios, laiko matas nesuteikia nei spalvos, nei gilumos, nei vaizdinių. Kūriniuose atsispindi savasties būsena.“

Dailininkė gimė Tauragės rajone, Juodpetrių kaime, akvarele susižavėjo studijuodama Šiaulių pedagoginiame universitete. Po studijų 1973 m. persikėlė gyventi į Druskininkus. 1976 m. dailininkė inicijavo Druskininkų vaikų dailės mokyklos įkūrimą. 1982 m. priimta į Sąjunginį jaunųjų dailininkų susivienijimą. Nuo 1999 m. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narė. Surengė 48 autorines parodas, sudalyvavo daugiau nei 220 bendrų respublikinių, tarptautinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose pleneruose, tarptautinėse akvarelės bienalėse. Kuria tekstilės, akvarelės, tapybos srityse.