nemokamai
Kovo 8 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ rubrikos „Sienų tinko dulkės“ pristatymą. Jo metu dr. Žilvinas Vareikis pristatys naujausiame, devintajame, žurnalo numeryje publikuoto straipsnio herojės – Lou Salomės – gyvenimą.
Anot Ž. Vareikio, šiuolaikybėje įvairios mokslinės teorijos ir netikrų naujienų srautai bando įpiršti reklaminius pakankamai panašius moters įvaizdžius: moteris, besirūpinanti savo laisvalaikiu ir niekinanti namų buitį kaip patriarchalinio mąstymo atgyveną, asmenybė, kuri tarsi karalienė kloja visuomeninius pamatus ateities kartoms, seksuali pantera, pribloškianti dailiomis kūno linijomis ir dažnu lankymusi kosmetologo kabinete, dėl gyvūnų ir visų žmonių socialinių teisių kovojanti asmenybė. Visi šie vartotojiškos kultūros, oficialių ir tariamų aiškiaregių primetami elgesio modeliai neabejotinai pasitarnauja tam, kad pateisintų racionaliai suręstą informacinį srautą, tačiau ar paisydama standartų moteris kaip asmenybė visais atvejais nugyvena savo autentišką grynai žmogišką gyvenimą?
Tai tikriausiai retorinis klausimas, vertas kai kurių Šekspyro herojų keliamų egzistencinių dilemų, ir ne tik. Rašytojos, filosofės ir psichoanalitikės Lou Salomės gyvenimas nebuvo standartinis. Ji gyveno spalvingą, specifinį, grįstą savitomis vertybėmis ir įsitikinimais gyvenimą, todėl naudinga apie jį kalbėti klausiant, kas yra moteris ir moteriškumas, kai išeinama iš kažkieno primesto svarstymo šablono ribų.
Ž. Vareikio paskaitą „Lou Salomé: feministė ar tiesiog moteris?“ lydės ypatingą santykį su Lou Salomé turėjusio filosofo Friedrich’o Nietzsche’ės muzikinės kompozicijos, atliekamos VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedros studentų, kuriuos parengė doc. Donaldas Račys.
Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.