EKSKURSIJA SU KURATORE ALEKSANDRO KOSTKAUS-KOSTKEVIČIAUS TAPYBOS PARODOJE „IŠ DEBESŲ“

Kauno paveikslų galerija
Kauno paveikslų galerija
Kaina:
nemokamai

Birželio 7 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į ekskursiją Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus parodoje „Iš debesų” su kuratore Vilma Kilinskiene.

Karo lakūno, politinio kalinio, dailininko primityvisto Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus tapybos darbuose – grėsmingi užkaltais langais vagonai, spygliuotų vielų ir sargybinių su šunimis saugomi mirtininkų lageriai, šachtų gelmės – klaiki kančiai ir mirčiai pasmerktųjų golgota. Ir viskas paties matyta, patirta, išgyventa. Jo darbai liudija vieną skaudžiausių ir giliausią antspaudą Lietuvos istorijoje ir žmonių gyvenime palikusių reiškinių – sovietinius lagerius ir tremtį. Vertingos autentiškos medžiagos fragmentai, artimųjų prisiminimai parodoje tampa autoriaus kūrybos kontekstu, įgalinančiu parodos lankytoją visais pojūčiais pasinerti į tremties ir politinių kalinimų patirtis.

Renginys viešas bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.