FOTOGRAFIJŲ PARODA „MIESTO PASAKA“

Galaunių namai-muziejus
Galaunių namai-muziejus
Kaina:
Parodos atidarymo renginys nemokamas, kitomis dienomis su muziejaus lankytojo bilietu

Lapkričio 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2, Kaune) vyks Jūratės Vaičiukaitės fotografijų parodos „Miesto pasaka“ atidarymas.

„Bičiuli, paaiškink man, kaip atrodo žalia spalva?“ – klausiama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio literatūriniame kūrinyje „Pasaka“ (1918 m.). Šis klausimas, ištartas kaitros nukankintame mieste, kviečia į įvairias interpretacijas ir gilesnį pasaulio pajautimą. Įkvėpta šio Čiurlionio kūrinio, menininkė Jūratė Vaičiukaitė savo fotografijų parodoje „Miesto pasaka“, tyrinėja žmogaus ilgesį, persmelktą kitokio gyvenimo, atsinaujinimo ir dvasinės ramybės paieškų.

Fotografijose gausu simbolių ir metaforų: pasiuntinio suoliukas, auksinis bokštas, lelijos žiedas, povandeniniai laiptai, mistinis sodas. Ši vaizdinių seka kuria paslaptingą, sapno atmosferą, kurioje tikrovė persipina su pasaka.

Parodoje autorė kviečia supažindinti su M. K. Čiurlionio literatūriniu palikimu, atverdama naujas galimybes jo kūrybos interpretacijai šiuolaikinėje kultūroje.

Fotografė Jūratė Vaičiukaitė baigė Agnès Varda fotografijos ir vizualiųjų menų mokyklą Briuselyje, Belgijoje, o jos darbai buvo pristatyti įvairiose tarptautinėse parodose Portugalijoje, Belgijoje ir Lietuvoje.

Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Paroda veikia: 2025 11 06 – 12 31