„SYNAESTHESIS“ KONCERTAS „ČIURLIONIS. SLOWED AND REVERB“

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kaina:
16 Eur

Gegužės 11 d., sekmadienį, 14 ir 16 val. kviečiame į šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertus „Čiurlionis. Slowed and Reverb“ muziejaus Kryžių kiemelyje. 

„Čiurlionis. Slowed and reverb“ – tai požiūrio kampas, kuriuo į Čiurlionio fortepijoninę kūrybą žvelgtume lyg per mikroskopą, kompoziciškai ištempdami ir ekstremaliai sulėtindami.  

Programos idėja, sumanyta ansamblio nario Simono Kaupinio, remiasi į internete randamo garsinio reiškinio fenomeną, kai maždaug nuo 2017 metų galima rasti vis daugiau jau žinomų muzikos įrašų su prierašu slowed and reverb. Tai populiarių kompozicijų ar dainų versijos, kurias internautai, kiek sulėtinę ir pritaikę aido efektą, įkelia į muzikos ar videoplatformas. Jeigu popkultūroje dainos dažniausiai moduliuojamos į viršų, taip sukeldamos pakylėjimo pojūtį, šiuo (slowed and reverb) atveju klausytojas jaučiasi priešingai – kūrinys skamba giliau ir ramiau, garsai liejasi tarsi per miglą. Kartais dainos ar kompozicijos ištęsiamos ekstremaliai iki vienos ar kelių valandų, taip paverčiant kūrinį į atmosferinę, ambientinę garsinę tėkmę.

Kūrinį rekomponavęs kompozitorius Dominykas Digimas, pasitelkė savitą muzikinė kalbą, kuri grįsta lėto kismo principu, kai repitatyvūs muzikiniai motyvai atliekami vieno ar kelių muzikantų, neprisirišant prie vieningo metro ir tempo. Šiai rekompozicijai pasirinktas M. K. Čiurlionio preliudas d-moll (VL239), kuris ekstremaliai ištęstas ir suinstrumentuotas ansamblio „Synaesthesis“ muzikantams. Visos preliudo harmoninės proporcijos išlaikytos autentiškos. Muzikiniai elementai laike išsidėstę tarsi garsiniai objektai kasdieniniame garsovaizdyje. Tai tampa dar viena sąsaja tarp savito Čiurlionio atmosferiškumo, dėmesio gamtai ir jos simboliškumui bei D. Digimo tematinio lauko, kuris dažnai grįstas įsiklausymo, įsižiūrėjimo į smulkias kasdienybės detales koncepcija.

Kūrinys parašytas ir pirmą kartą atliktas radijo LRT KLASIKA rezidencijos metu.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Projektą įgyvendina „Šiuolaikinė ausis”

Kūrybinė komanda:
Koncepcijos autorius – Simonas Kaupinis
Kompozitorius – Dominykas Digimas
Atlikėjai šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis”:
Arminas Bižys – tenorinis saksofonas
Artūras Kažimėkas – klarnetai
Simonas Kaupinis – tūba
Marta Finkelštein – fortepijonas
Monika Kiknadzė – altas
Arnas Kmieliauskas – violončelė

Šis renginys – Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojamos parodos „Nuo gintarų iki žvaigždžių: M. K. Čiurlionis, amžininkai ir bendraminčiai“ renginių ciklo dalis.

Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Bilietus į koncertus galite įsigyti iš anksto muziejaus kasoje (V. Putvinskio g. 55) nuo balandžio 17 d.
Vietų skaičius labai ribotas.