su muziejaus lankytojo bilietu
Nauja ekspozicija, skirta Kazimierai Galaunienei.
Šiais metais minime muziejininkės, meno istorikės Kazimieros Kairiūkštytės Galaunienės (1924–2016) 100-ąjį gimtadienį. Šiai sukakčiai įprasminti Galaunių namai-muziejus atveria naują biografinę ekspoziciją, kurioje lankytojams pristatoma per 150 fotografijų, dokumentinė rankraštinė medžiaga, asmeniniai Kazimieros Galaunienės daiktai.
Esminius gyvenimo, vertybinius impulsus gavusi iš tėvų ūkininkų, kaimo inteligentų iš Piluonos Ievos ir Juozo Kairiūkščių, vėliau ugdytus Kauno ir Vilniaus gimnazijose, Kazimiera išlaikė ir karo, nacių, vėliau – sovietų okupacijos sąlygomis. Katalikiškos vertybės ir tikėjimas Nepriklausoma Lietuva, stiprūs šeimos saitai padėjo išgyventi lageryje, supratimas ir dvasinė atgaiva, profesinė ir sielų bendrystė su bendraminčiais ilgiems metams susaistė ją su M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, o laimė ir džiaugsmas daugiau nei du dešimtmečius lydėjo žengiant greta sutuoktinio profesoriaus Pauliaus Galaunės.
Tarnystė savo krašto kultūrai buvo vienas svarbiausių Kazimieros Galaunienės kelrodžių. Ji paskelbė ne vieną straipsnį lietuvių liaudies meno klausimais, parašė prisiminimus apie diplomatą Juozą Urbšį, teisės profesorių Tadą Petkevičių, vertėją ir rašytoją Juliją Jablonskytę-Petkevičienę, dailininką Vincą Kisarauską ir kt., sudarė P. Galaunės raštų bibliografiją, bendradarbiavo rengiant serijos „Lietuvių liaudies menas“ albumus. 1997 m. „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanota Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu. Vis dėlto bene didžiausias darbas – sau išsikelto tikslo Galaunių name Vydūno alėjoje įkurti memorialinį muziejų ir išlaikyti Galaunių šeimos palikimą vienoje vietoje įgyvendinimas.
Galaunių namai nuolat mena jos atsidavimą muziejininkystei, Adelės ir Pauliaus Galaunių kultūrinio palikimo saugojimui, tyrinėjimui ir sklaidai, meilę darbui, artimui, Tėvynei. Mena jos toleranciją, romų būdą, dvasios gilumą, tvirtą valią ir ištikimą tarnystę idealistiniams siekiams, lietuvybei – vertybėms, kurios buvo svarbios Kairiūkščių šeimoje ir vienos pamatinių įsiliejus į Galaunių šeimą, tokios išliko ir iki gyvenimo saulėlydžio.
Ekspozicijos kuratorė – Miglė Banytė
Ekspozicijos koordinatorė – Lina Pranaitytė
Ekspozicijos architektė ir grafikos dizainerė – Vika Pranaitytė (O–D–A architecture studio)
Informacinio ekspozicijos katalogo dizainerė – Julija Tolvaišytė-Leonavičienė
Ekspozicijos įrengimas: UAB „Asneka“, Andrius Pukis, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parodų rengimo ir technikų komanda