RIMO ČIURLIONIO PARODA „ŽAIDIMAS“

Kauno paveikslų galerija
Kauno paveikslų galerija

Rimas Čiurlionis – dailininkas, tapytojas, šiuo metu vienas garsiausių ir žinomiausių lietuvių menininkų Amerikoje. Šioje parodoje jis pristato 2017–2023 m. sukurtas abstrakčias kompozicijas ant popieriaus, drobės, medžio plokštės bei skulptūras.

Dirbdamas prie abstrakčių kompozicijų menininkas atranda kažkokį principą, tarsi sprendimo lygtį, kaip muzikoje garsų santykis. Čia toks santykis kuriamas pasitelkiant formas, spalvas ir linijas. Parodos autorius sako vengiantis savo darbams suteikti pavadinimus, nes tai jam atrodo dirbtina ir netikra. Pasak jo, turbūt teisingiausia abstraktų darbą vadinti „kompozicija”, nes tuomet palieki žiūrovui laisvę jį interpretuoti ir pajusti jo poveikį.

„Kūryba tampa man aiškesnė, kai nekalbu apie asmeninius kompleksus, kai formų ir spalvų aiškumas atranda savo vietą popieriaus lape ar drobėje, skulptūroje – kai kiekviena forma ar spalva yra individuali ir sudaro bendrumą, vientisumą ar tampa kaip ženklas pilnatvės, kuris man duotam laike primena, kad kūryba, kaip ir žmogus, turi du pradus: laikinumo liūdesį ir amžinumo spindesį. Tai išgyvenimas, kuris primena metafizinį mūsų buvimą“, – sako parodos autorius.

Rimas Čiurlionis gimė Kaune. Baigęs mokslus Stepo Žuko technikume, vienuolika metų dirbo freskos restauravimo srityje Pažaislio vienuolyne. 1992 m. išvyko į JAV ir apsigyveno Čikagoje. Jis yra surengęs daugybę personalinių ir grupinių parodų Europoje ir JAV, jo kūryba nuolat eksponuojama garsiausiose meno mugėse, tokiose kaip SOFA, Expo Chicago, Art Hamptons. R. Čiurlionio kūrinių yra viešosiose ir privačiose kolekcijose, įskaitant Lojolos universiteto medicinos centrą Maywoode, Harriso banką Čikagoje, Adamkaus prezidentinę biblioteką Kaune, JAV ambasadą Vilniuje. Jo darbai puošia daugelį privačių interjerų Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos rėmėjas: Lietuvių fondas, UAB „Tonas“

Parodos atidarymo renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Paroda veiks: 2024 02 22 – 05 12