AUDRIAUS BEINORIAUS PASKAITA „RERICHO DRAUGIJA PASAULYJE IR LIETUVOJE: IŠTAKOS, RYŠIAI IR IDĖJOS“

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Lapkričio 27 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į prof. habil. dr. Audriaus Beinoriaus (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas) paskaitą „Rericho draugija pasaulyje ir Lietuvoje: ištakos, ryšiai ir idėjos“.

Agni joga (dar vadinama „Gyvosios etikos mokymu“), kurią suformulavo žymus rusų dailininkas Nikolajus Rerichas ir jo žmona Jelena, yra viena gyvybingiausių teosofijos atšakų postsovietinėje terpėje. Rerichai teigė esantys naujojo apreiškimo kanalai, gaunantys žinias iš dvasinių žmonijos mokytojų, ir suformavo savo neoteosofinę sistemą, apimančią visuotinės etikos ir rytietiškos psichologijos elementus. Rericho ezoterinis mokymas išpopuliarėjo vėlyvajame sovietmetyje, kai ši doktrina tapo dvasine alternatyva komunistinio režimo materializmui ir ateizmui. Lietuvos Rericho draugija, įkurta 1935 m., buvo viena pirmųjų ir tarpukariu palaikė tiesioginius ryšius su Rericho šeima.

Paskaitoje apžvelgsime šio sąjūdžio idėjas ir istoriją, bandydami atsakyti, koks buvo šios draugijos vaidmuo ir įtaka Lietuvos visuomenėje ir kultūroje, kokį ideologinį vaidmenį šis sąjūdis atlieka dabartiniame rusiško imperializmo kontekste.

Ši paskaita – Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojamos parodos „Liudas Truikys. Menas yra auka Kosmoso lygsvarai“ renginių ciklo dalis.

Renginys prieinamas asmenims, turintiems judėjimo negalią.