M. K. ČIURLIONIO KULTŪROS KELIAS. ČIURLIONIO LIETUVA

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus
Kaina:
nemokamai

Paroda „Čiurlioniai: gyvenimas muzikoje“

Gegužės 26 d., penktadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55)

Parodoje pristatomi autentiški artefaktai iš Čiurlionių šeimos aplinkos bei retai eksponuojami dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos rankraščiai, piešiniai, laiškų fragmentai. Pagrindinis parodos akcentas – menininko tėvo Konstantino Čiurlionio vargonus puošę ornamentiniai medžio drožiniai. Daugiau informacijos

Ekskusijos ir kūrybinės dirbtuvės

Gegužės 27 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) 
Būtina išankstinė registracija tel. +37067151343 iki gegužės 27 d.

11.00 val. teminė ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“
Daugelis regėję ir net buvoję Čiurlionių namuose Druskininkuose, bet ar visi žino apie Mikalojaus gimimą Varėnos krašte? Šioje ekskursijoje pradėsim kelionę nuo pačių pradžių. Vėliau, jau įžengę į kurortines valdas, girdėsime pirmuosius muzikos taktus ir dalyvausim laivo medinuko statybose. Klausysimės istorijų apie kylančią audrą, plaukdami pasakų link. Ir galiausiai! Užkopsime į dangišką kalvą, kurios viršūnėje atsivers saulėtai magiškas Nemuno slėnis – Raigardas.

13.00 val. teminė ekskursija „Bangų perlai kaip sonata“
Teminės ekskursijos metu susipažinsite su M. K. Čiurlionio mylimąją, sužadėtine S. Kymantaite – Čiurlioniene ir pasinersite į Čiurlionio kūrybos procesą įkvėptą meile, Baltijos jūros bangų skalaujančiais krantais ir daugybę emocijų. Visi kartu kelsimės į 1908 metų vasarą, praleistą Palangoje, aptarsime M. K. Čiurlionio gyvenimą su Sofija, bandysime pajusti Jūros sonatos skambesį bei atrasti paslėptus vandenyno miestus bei pasakojimus.

15.00 val. teminė ekskursija „Atrasti save nepažintame krašte“
Šios ekskursijos metu kartu nusikelsime į 1894-1906 metus, kuomet jaunasis menininkas išvyko studijuoti į užsienį. Tai spalvingas laikotarpis, padėjęs Čiurlioniui atrasti savo kūrybinį stilių, atskleisti gausybės idėjų kupiną vidinį pasaulį tapybos ir muzikos srityse. Ekskursijos metu aptarsime būtent šiuo laikotarpiu sukurtus paveikslus ir kartu pabandysime atsakyti į klausimą kas labiau įkvepia kūrybą: patirti sunkumai ar išgyventi džiaugsmai ir šviesios svajonės.

11.00-15.00 val. kūrybinės dirbtuvės „Stebuklai Čiurlionio miške“
Kviečiame į neeilinę kelionę: urbanizacijos šurmulį keisti į kūrybinę laisvę. Dirbtuvių dalyviai susipažinę su M. K. Čiurlionio brangiais kraštais ir jį įkvėpusiomis vietovėmis, pasiklausę simfoninės poemos ,,Miške“ savo pasirinktomis technikomis kurs stebuklus, kurie gali įvykti miške.

Renginys-patirtis „Čiurlionis miške“ Druskininkuose

Gegužės 23, 24 ir 25 d. 10 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)
Būtina išankstinė registracija tel. 8 645 65301 arba el. p. ciurlioniomemorialinis@gmail.com
Kviečiame registruotis šeimas, kolektyvus ar moksleivių grupes (iki 20 asmenų). Renginys skirtas asmenims nuo 12 metų amžiaus.

Renginio metu keliausime į vieną mėgstamiausių M. K. Čiurlionio lankytų vietų Druskininkuose – „Didįjį mišką“. Mokysimės čiurlioniškai girdėti, matyti ir jausti – atrasime įkvėpimus, kurių vedinas kompozitorius ir sukūrė vieną nuostabiausių simfoninių poemų „Miške“.

Paskaita „Čiurlionių Vilnius: pro silvae rerum tanksmę“ su dr. Nida Gaidauskiene Druskininkuose

Gegužės 25 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkė Nida Gaidauskienė supažindins su Mikalojaus Konstantino ir jo sužadėtinės Sofijos Kymantaitės kultūrinėmis patirtimis Vilniuje, taikydama silva rerum – LDK kultūroje gyvavusio giminės metraščių žanro − principą. Iš kartos į kartą perduodamuose užrašuose būta visko: nuo rimtų atsiminimų, dokumentų, laiškų – iki anekdotų. Dėl tokios žanrų eklektikos metraščiai pavadinti „daiktų mišku“. XX a. pradžios kronikos klostosi iš bendruomenės narių atskirų pasakojimų ir žinučių: kaip pro jų tankmę atrodo Čiurlionių Vilnius?

Po paskaitos numatoma diskusija apie M. K. Čiurlionio kultūros kelio objektus Druskininkuose ir jų pristatymo būdus. Popietės metu muzikuos Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtiniai.

Pleneras „M. K. Čiurlionio pavasaris“ Druskininkuose

Gegužės 26 d. 11–16 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Būtina išankstinė registracija tel. 8 645 65301 arba el. p. ciurlioniomemorialinis@gmail.com
Kviečiame registruotis šeimas, kolektyvus ar moksleivių grupes (iki 17 asmenų).

Plenerai – viena mėgstamiausių M. K. Čiurlionio veiklų. Su molbertu ir pastelėmis po apylinkes klajojęs menininkas įamžino ne vieną romantišką etiudą. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus sodas kone labiausiai persmelktas jo kūrybinės dvasios. Kviečiame atvykti ir su pastele ant molbertų įamžinti žydintį Čiurlionių sodą.

Šie renginiai – tai pirmojo Lietuvoje sertifikuoto nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis. „M. K. Čiurlionio kelio“ operatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. „M. K. Čiurlionio kelio“ koordinatorius – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Įspūdžiais kviečiama dalintis naudojant grotažymę „KartuČiurlionioKeliu“ bei kelio naujienas sekti M. K. Čiurlionio kelias Facebook paskyroje.

Daugiau informacijos: www.ciurlioniokelias.lt

Renginiai vieši bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.