ALISOS RŪTOS STRAVINSKAITĖS GRAFIKOS PARODA „VERPETAS“

V. K. Jonyno galerija
V. K. Jonyno galerija

Parodos idėja menininkei gimė norint vizualizuoti pojūčius ir vaizdinius, kuriuos įkvėpė Sigito Gedos kūryba. Rengiant šią parodą didžiąją dalį laiko menininkė praleido netoli poeto gimtinės Lazdijų rajone — tokia neplanuota kūrybos geografija stipriai paveikė jos asmeninį supratimą apie S. Gedos kūrybos kontekstus, taip pat paskatino domėtis poveikiu, kurį menininkui daro kūrybinė aplinka. Kasdien sutikdama gamtos, vandens, augalų, paukščių motyvus, ji atrado itin artimą santykį su poeto kūryba. Pirmuosius darbus šiai parodai A. R. Stravinskaitė kūrė spalvoto lino raižinio technika, tačiau vėliau nusprendė įtraukti ir daugiau – nuo akvarelės iki koliažo. Taip pat buvo nuspręsta rodyti ir tam tikrą dalį kūrybinio proceso, kurią sudaro eskizai, autorės užrašai ir vizualūs pamąstymai. Alisos Rūtos tikslas buvo sukurti darbus, kurie įtrauktų parodos lankytojus kaip verpetas, keltų norą žiūrėti įdėmiai, ieškoti sąsajų su S. Geda – skaityti šio autoriaus kūrinius, juos analizuoti.

Parodoje menininkė nori ne tik pristatyti savo kūrinius ir pasidalinti jais su platesne publika, tačiau ir skatinti susidomėjimą S. Gedos asmenybe bei kūryba žvelgiant nauju kampu. Bandymai prisiliesti prie jo kūrybos kitomis meninėmis priemonėmis yra itin reti. Todėl tokia paroda yra matoma kaip galimybė tai atskleisti kartu supažindinant parodos lankytojus su tradicinėmis ir sintetinėmis grafikos priemonėmis.

A. R. Stravinskaitė 2004–2010 m. mokėsi Druskininkuose, 2010–2016 m. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, pabaigė grafikos specialybės studijas. 2017–2021 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje teatro scenografiją (BA). Studijų metu stažavosi RUFA universitete Romoje, atliko praktiką Hotel Pro Forma teatre Kopenhagoje, buvo dalimi kūrybinės komandos spektakliuose „Pelikanas“, „Mano Fėjų Herbariumas“, „Mamulė Mū“. 2021 m. įstojo į lyginamųjų kultūrų studijas (MA) Vytauto Didžiojo universitete. Nuo studijų pradžios aktyviai dalyvauja įvairiose dirbtuvėse (Sculptural research workshop, Prahos kvadrienalė, Jauno teatro dienos, Rethinking alive as material, Young Ambassadors Programme), dalyvauja grupinėse parodose (ON PAPER, Portalai, Antroji nacionalinė kaligrafijos bienalė) ir yra surengusi personalinę parodą „Grafika 2013–2018“ Lietuvoje. Dažniausiai kuria akvarelės, oforto, linoraižinio, kaligrafijos technikomis.

Paroda veikia: 2022 03 14 – 06 07