suaugusiesiems – 5 €
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 3 €
Tęsiame „Meno laboratorijos“ edukacijas ir kviečiame vaikus, šeimas, suaugusiuosius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamus usiėmimus, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.
BIRŽELIO 4 D. 11 VAL. TAPYBOS PLENERAS: PORTRETO ŽANRAS
Portretas – tapybos, fotografijos, grafikos, skulptūros ar kitos meninės išraiškos kūrinys, vaizduojantis žmogų. Artėjant Tėvo dienai, pirmajam birželio sekmadieniui, kviečiame į edukacinį užsiėmimą, kurio metu kursite portretus. Sukurti darbai galės tapti puikia dovana jūsų Tėčiams. Į užsiėmimą galite atsinešti nuotraukas ir tapyti portretus iš nuotraukų arba pakviesti gyvą modelį.
BIRŽELIO 9 D. 17 VAL. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI
Nusikelsite į mitologinius baltų laikus, kur gausu skirtingas reikšmes turinčių ženklų, simbolių, aukštinama gamta ir jos teikiamos dovanos. Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.
BIRŽELIO 11 D. 11 VAL. TRADICINIO LINORAIŽINIO DIRBTUVĖS
Kviečiame susipažinti ir save išbandyti linoraižinio kūrimo procese. Tai iškiliaspaudė grafikos technika, kai ant linoleumo lakšto specialiais raižikliais išpjaunami tarpai, grioveliai tarp piešinio elementų. Likusios iškiliosios vietos tepamos dažais ir presu popieriuje daromas atspaudas. Tokie kūriniai gali būti tiražuojami. Lietuvoje pirmieji linoraižiniai sukurti XX a. 4 dešimtmetyje. Šios technikos estampų ir knygų iliustracijų sukūrė A. Galdikas, M. Bulaka, M. Katiliūtė ir kiti dailininkai. Po Antrojo pasaulinio karo linoraižiniai buvo viena populiariausių grafikos technikų.
BIRŽELIO 16 D. 17 VAL. TAPYBOS PLENERAS: VASAROS PEIZAŽAS
Susipažinsite arba pratęsite pažintį su peizažu. Tai kūrinys, kuriame vaizduojamas kraštovaizdis, gamta, kalnai, miestas, miškas. Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus Ąžuolyno peizažas? Stebėdami aplinką mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite jus supančią aplinką popieriaus lape.
BIRŽELIO 18 D. 11 VAL. ARNAS FUNKAS – FUNKCIONALIZMO PRADININKAS LIETUVOJE
Edukacijos metu lankysitės parodoje „ARNO FUNKcionalizmas“, kurioje plačiau susipažinsite su tarpukario architekto Arno Funko asmenybe ir kūryba. Nesuklysime A. Funką pristatydami kaip inžinierių architektą, interjerų kūrėją, funkcionalizmo architektūros pradininką, kurio ryškiausius darbus galime pamatyti Kaune. Būtent 1919–1939 metų laikotarpyje, kai Kaune buvo išduota net 6000 statybos leidimų gyvenamųjų namų statybai ar rekonstrukcijai, Arnas Funkas įsitvirtino kaip modernių namų architektas, gebantis derinti funkcionalumą ir estetiką. Kartu su edukatore dailininke Nijole Jurkuviene atkreipsite dėmesį į Arno Funko kurtus interjerus ir juose panaudotą tautinį stilių, art deco formas, kurias praktinėje dalyje panaudosite kurdami savo interjero kompozicijas.
BIRŽELIO 22 D. 11 VAL. PASITINKANT JONINES!
Kviečiame kartu pasitikti artėjančias Jonines! Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Užsiėmimo metu būsite supažindinti su Joninių istorija, sužinosite kas yra Rasos ar Kupolės ir drauge prisiminsime šios šventės papročius: pinsime vainikus, ieškosime paparčio žiedo.
BIRŽELIO 25 D. 11 VAL. ARTDECO MENAS LIETUVOJE
Užsiėmimo metu būsite supažindinti su art deco stiliumi (pranc. trumpinys iš art decoratif – dekoratyvinis menas), XX a. 3–4 deš. meno kryptimi. Nagrinėdami šio stiliaus bruožus, istorinius momentus suprasite, kad art deco kryptis būdinga tiek vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje, tiek architektūriniuose interjerų ir eksterjerų sprendimuose. Praktinėje užsiemimo dalyje įvairiomis technikomis patys kursite art deco elementus.
Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8 (37) 79 89 95; +370 672 807 67