KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS PARODOJE „HOMMAGE À SERGE LIFAR“

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus
Kaina:
kūrybinėse dirbtuvėse galite dalyvauti įsigiję muziejaus bilietą
Balandžio 9 ir 10 d. nuo 12.00 val. kviečiame į kūrybines koliažo dirbtuves parodoje „Hommage à Serge Lifar“.

Jų metu ne tik mokysimės naujos tapybos ir grafikos technikos, bet kartu ir daugiau sužinosime apie ukrainiečių kilmės baleto šokėją Seržą Lifarą, kuriam dedikuota veikianti muziejuje paroda.

Ilgą laiką apie šį žmogų buvo kalbama, kaip apie „prancūzų choreografą“. Iš tikrųjų didžioji menininko kūrybinio gyvenimo dalis praėjo Paryžiuje, tačiau gimė Kyjivo pakraštyje – 1905 m. – kazokiškų šaknų turėjusio miškininko šeimoje. Tikrasis jo vardas buvo Sergėjus Michailovičius Lifaras.

Baletmeisteris aplink save telkė jaunus, entuziastingus artistus. Būtent jis sugebėjo baleto meną kilstelėti į naujas aukštumas. Vieni žinomiausių S. Lifaro darbų, - „Siuita baltai“, „Fedra“, „Miražai“, „Aleksandras Didysis“, „Šota Rustavelis“, „Bachas ir Ariadnė“ – iš viso daugiau nei 200 spektaklių.

Gali kilti klausimas o kodėl koliažas? Terminas koliažas yra kilęs iš prancūzų kalbos žodžio Collage – priklijavimas, prilipdymas. Tai – tapybos ir grafikos technika, kai prie pagrindo lipdoma popieriaus, audinio ar kitos medžiagos gabalai ir piešiama arba tapoma. Tai taip pat gali būti įvairių meno atmainų, stilių, elementų mišinys. Koliažo pavadinimą sugalvojo dailininkai kubistai Ž. Brakas ir P. Pikaso. Įdomus sutapimas, jog būtent P. Pikaso yra kūręs scenografiją S. Lifaro baletams! Abu menininkai gerai vienas kitą pažinojo ir bendradarbiavo.

Koliažo esmė – jau egzistuojančių medžiagų panaudojimas ir fragmentavimas. Šiandien ši technika itin svarbi ir leidžia panaudoti daiktus kelis kartus. Nors kūrybinėms dirbtuvėms papildomų priemonių atsinešti nereikia, tačiau jei turite jums nereikalingų laikraščių, žurnalų ar kitų leidinių, medžiagos skiaučių, ar šiaip daiktą, kurį norėtumėte paversti meno objektu būtinai juos pasiimkite, – naudosime dirbtuvių metu.
Registracija telefonu: 8 675 133 72