KVIEČIAME BUVUSIUS KAUNO PRAMONĖS DARBUOTOJUS Į SUEIGĄ PARODOJE „WORKING CLASS HEROES“

Kauno paveikslų galerija
Kauno paveikslų galerija
Kaina:
nemokamai

Vasario 10 d., penktadienį, 15 val. kviečiame buvusius Kauno pramonės darbuotojus į sueigą parodoje „Working Class Heroes“.

Susiburti kviečiami buvusių Kauno fabrikų darbuotojai – gausi bendruomenė, sauganti svarbią miesto tapatybės dalį – industrinę atmintį.

Kauno paveikslų galerijoje įsikūrusi bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ jau penkerius metus tyrinėja industrinį miesto paveldą, kasmet pristatydama po vieną legendinį Kauno fabriką. „Didžiosios pramonės“ parodų ciklą 2017m. pradėjo Kauno tekstilės gamyklos – „Kaspinas“ ir „Drobė“, 2019 m. tęsė Kauno popieriaus fabrikas su paroda „Atminties popierius“, 2020 m. – „Inkaras“, o 2021 m. surengta paroda ir radijo laidų ciklas „Banga“: žmonių balsų kanalas“ apie Kauno radijo gamyklą.

Kiekviena paroda lyg magnetas sutelkdavo tuo metu pristatomo fabriko darbuotojus, tačiau dar niekada „Didžioji pramonė“ nepakvietė susitikti visų drauge – drobiečių, janoniečių, inkariečių, bangiečių. Ši sueiga kviečia draugėn visus buvusius parodų bendradarbius, taip pat ir naujus narius – tuos, kurių fabrikai dar nebuvo pristatyti.

Gera proga ir įkvepianti aplinka sueigai – šiuo metu Paveikslų galerijoje viešinti Liuksemburgo darbo muziejaus paroda „Working Class Heroes“, pasakojanti apie Liuksemburgo pietuose klestėjusią ir XX a. vid. žlugusią kalnakasybos ir plieno pramonę. „Mažųjų istorijų“ ir „Didžiosios pramonės“ parodų kuratorė Auksė Petrulienė papasakos apie naujausias pramonės atminties išsaugojimo strategijas Liuksemburge ir kaip liuksemburgiečiai priėmė „Didžiosios pramonės“ parodą. Pernai spalio – gruodžio mėn. penkis istorinius Kauno fabrikus ir jų bendruomenes pristatanti paroda veikė Liuksemburge, Tetanžėje, Geležies muziejuje.

Svarbi sueigos dalis – pasitarimas dėl ateities planų ir perspektyvų, tolimesnių „Didžiosios pramonės“ tyrimų, industrinės atminties išsaugojimo ir įprasminimo Kaune idėjų.