LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAMS – 100 METŲ

Istorinė LR Prezidentūra
Istorinė LR Prezidentūra

Parodos autoriai kviečia pamatyti, paliesti, išgirsti šimtmečio istoriją nuo Lietuvos prabavimo rūmų įsteigimo Kaune 1922 m. iki šių dienų. Lankytojams siūlomos daug tauriųjų metalų ir brangakmenių paslapčių atskleisiančios edukacinės pamokos „Ne viskas auksas, kas auksu žiba: Ką apie auksą turime žinoti kiekvienas“. 

Lietuvos prabavimo rūmai įsteigti 1922 m. Kaune, atkurti 1991 m. Druskininkuose, taip pat nuo 1995 m. veikia Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Parodos ekspozicija išskirtinė savo specifika bei unikaliais šimtmečio senumo eksponatais iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus, Valdovų rūmų lobynų ir Lietuvos prabavimo rūmų saugyklų. Parodoje eksponuojami daiktai unikalūs juose esančiais valstybiniais prabavimo ženklais, garantuojančiais jų autentiškumą ir istorinę vertę.

Lietuvos prabavimo rūmai parodos lankytojams siūlo edukacines pamokas-paskaitas „Ne viskas auksas, kas auksu žiba: Ką apie auksą turime žinoti kiekvienas“ (dalyvavimas įsigijus muziejaus lankymo bilietą). Šių užsiėmimų metu dalyviai analizuos ir identifikuos aukso ir sidabro lydinius, atskirs juos nuo netauriųjų metalų praktiniais bandymų metodais ant prabavimo akmens. Susipažins su tauriųjų metalų (aukso, platinos, sidabro, paladžio) ir brangakmenių Lietuvos prabavimo rūmų laboratorijose atliekamais cheminiais ir fizikiniais bandymų metodais. Kiekvienas dalyvis galės paliesti aukso, sidabro grynuolius ir etaloninius tauriųjų metalų lydinius, turės galimybę sužinoti, kokiu būdu ir kokie valstybiniai ženklai Lietuvos Respublikoje įspaudžiami į tauriųjų metalų gaminius prieš 100 metų ir šiandien.

Edukacinės pamokos-paskaitos vyks balandžio – gegužės mėnesiais, kiekvieną penktadienį ir šeštadienį nuo 11.00 iki 13.00 val. Būtina išankstinė registracija el. paštu info@lpr.lt arba tel. +370 313 511 83, detali informacija www.lpr.lt

Edukacijos skirtos gimnazistams ir visiems besidomintiems suaugusiems.
Edukacijų dalyvių skaičius nuo 5 iki 10
Trukmė: 60 min

Paroda veiks: 2023 03 31 – 05 30