PARODOS „BANGA“: ŽMONIŲ BALSŲ KANALAS“ ISTORIJOS KELIASI Į RADIJO ETERĮ

Kauno paveikslų galerija
Kauno paveikslų galerija

Negirdėti pasakojimai iš Kauno radijo gamyklos nuo sausio 3 d. bus pasiekiami ne tik Kauno paveikslų galerijoje veikiančioje parodoje „Banga“: žmonių balsų kanalas“. Mažųjų istorijų tiesiai iš buvusių darbuotojų lūpų iki sausio 14 d. bus galima klausytis darbo dienomis 13.00 val. radijo stoties „Tau“ eteryje, 102, 9 FM.

Dešimties radijo laidų ciklas atvers tai, ką nutylėdavo anuometinis oficialusis radijas, – įslaptintos gamyklos kasdienybę, sovietmečio paradoksus, dešimto dešimtmečio transformacijas ir išlikimo receptus.

Kiekviena laida – savarankiškas spalvingas epizodas, kurį atskleidžia vis kitas pasakotojas. Laidų cikle kalba vienuolika su gamykla įvairiais ryšiais susijusių žmonių: nuo „Bangos“ chorisčių iki direktoriaus, nuo mėgėjiškos kino studijos entuziasto iki įslaptinto, įrangą karo pramonei gaminusio skyriaus darbuotojo.

Visi šie pasakojimai, skirtingi balsai, emocijos ir išgyvenimai lyg radijo eteryje iš praeities atklystančios bangos neleidžia užmiršti, kad istorija susideda iš mūsų gyvenimo, kad kiekvienas žmogus ir jo gyvenimas yra svarbus.

Paveikslų galerijoje įsikūrusi bendruomenių erdvė „Mažosios istorijos“ jau penkerius metus rengia parodas drauge su buvusių Kauno fabrikų darbuotojais, tačiau pirmą kartą žmonių papasakotas istorijas galima ne tik skaityti kaip parodos tekstus, bet ir klausyti autentiško pasakojimo, su visu balso tembro, ištiktukų ir pauzių grožiu ir pilnatve.

Originalų šaukinį radijo laidoms sukūrė kompozitorius Titas Petrikis.

Įdomu, kad radijo laidos bus transliuojamos tiesiai iš buvusios Radijo gamyklos pastato Draugystės gatvėje: radijo stotį „Tau“ čia įkūrė gamyklos inžinierius Algirdas Kepežinskas.

Radijo laidose kalba bangiečiai: Kazimieras Abrasonis, Gailė Dagilienė, Leonas Jankauskas, Česlovas Norvaiša, Marija Astrauskienė, Marija Karosienė, Gediminas Lumbis, Kęstutis Stankevičius, Juozas Jurelionis, Liucija Mozerienė, Rita Namikienė.

Kūrybinė komanda: Antanas Dombrovskis, Titas Petrikis, Salomėja Paleckytė, Auksė Petrulienė.

Projekto partneriai – radijas „Tau“ ir Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinio meno katedra.

Paroda „Banga“: žmonių balsų kanalas“ Kauno paveikslų galerijoje veiks iki 2022 m. sausio 30 d.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“.

Laidų „Banga“: žmonių balsų kanalas“ kviečiame klausytis nuo sausio 3 iki 14 d. kiekvieną darbo dieną 13.00 val. radijo stoties „Tau“ eteryje, 102, 9 FM.