APIE SAMUOLIO FENOMENĄ IR „GELTONĄ MOTERĮ“. EKSKURSIJA SU PARODOS KURATORĖMIS

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Kovo 1 d., penktadienį, 16.30 val. kviečiame į ekskursiją su parodos „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ kuratorėmis Genovaite Bartuliene ir Inesa Kuliavaite-Čepaitiene.

Ekskursijos metu susipažinsite su ryškiausiais A. Samuolio kūriniais, pamatysite šiuolaikinių menininkų kūrybą, kurią įkvėpė ikoninis Samuolio paveikslas „Geltona moteris“, sužinosite, kas yra ši egzotiško grožio moteris, tapusi visiems gerai pažįstamo portreto modeliu, ir kokia neįtikėtinai įdomia veikla ji užsiėmė. Taip pat išgirsite apie atliktus fizikinius ir cheminius paveikslų tyrimus ir kas buvo atrasta ištyrus paveikslus rentgenogramomis.

Pasak parodos kuratorių, tokia išsami paroda, skirta vienam žymiausių Lietuvos XX a. pradžios menininkų Antanui Samuoliui, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje rengiama po 25-erių metų pertraukos. Savo apimtimi ir kūrinių skaičiumi ji, ko gero, neprilygsta iki tol buvusioms apžvalginėms A. Samuolio parodoms. Joje eksponuojami 45 dailininko kūriniai, surinkti iš įvairių muziejų bei privačių kolekcijų.

Renginiai vieši, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.