GERARDO RAITO ŠATŪNO PARODA „NERIMAS“

M. K. Čiurlionio namai-muziejus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

„Jei reikėtų išrinkti kuo tikslesnį „dabarties“ sinonimą, „nerimas“ būtų solidus kandidatas“, taip apie šių dienų nuotaiką ir atidaromą kūrybos parodą „Nerimas“ kalba menininkas Gerardas Raitas Šatūnas. Parodos autorius teigia, kad nerimas - labai paplitusi nemaloni emocinė būsena, ją patiria kiekvienas ištiktasis streso žmogus. Tai bloga nuojauta, įtampa, neramumas, kai laukiama vidinio ar išorinio pavojaus, kai pavojaus ištakos nežinomos; nerimą kelia iracionalūs veiksniai, neturintys konkretaus stimulo.

G. R. Šatūnas studijavo Estijoje Talino dailės akademijoje vitražą, dekoratyvinę taikomąją dailę, kur įgijo taikomojo meno tapytojo kvalifikaciją. Jo sukurti vitražai papuošė kelis valstybinius pastatus ir keletą bažnyčių Lietuvoje (Vitražas Mykolo Romerio universitete Vilniuje, vitražai Druskininkų, Kybartų ir Gelvonų bažnyčiose). G. R. Šatūnas kuria ne tik vitražo srityje, savo kūryboje menininkas naudoja mišrią techniką, jo tapymo objektais dažnai tampa architektūrą, natiurmortai bei peizažai.

G. R. Šatūnas nuo 1999 m. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS), nuo 2003 m. Roterdamo Centrum Bilden Kunst (CBK) narys. Menininkas yra surengęs tapybos, grafikos bei vitražo parodas Lietuvos, Estijos, Rusijos, Belgijos, Švedijos, Danijos ir Nyderlandų galerijose.

Paroda skiriama Algiui Uždaviniui (1962–2010) atminti.

Paroda veikia: 2022 03 17 – 05 17