ROGERIO EKMANO PARODA „ABSTRAKCIJA, KATINAS IR MEILĖ“

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Kaina:
parodos atidarymo renginys nemokamas, kitomis dienomis su muziejaus lankytojo bilietu.

Gruodžio 22 d., penktadienį, 14 val. kviečiame į Rogerio Ekmano tapybos darbų parodos „Abstrakcija, katinas ir meilė“ atidarymą. Renginio metu koncertinę programą atliks J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos Rimos Daugėlienės dainavimo klasės mokiniai Marija Širvinskaitė ir Rojus Bukauskas, koncertmeisterė Roberta Daugėlaitė (fortepijonas ir vokalas). 

Rogeris Ekmanas – menininkas iš Švedijos, prieš kelerius metus atvykęs gyventi į Lietuvą. Jo tapybos darbai itin literatūriški ir siužetiški, išsiskiriantys stipriu koloritu, nurodantys į skirtingus intertekstus ir juos transformuojantys, laviruojantys tarp fantazijos ir siurrealizmo, sentimentalumo ir humoro, žvilgsnio į savo vidinį pasaulį ir supančią tikrovę.  

Naujausia personalinė paroda „Abstrakcija, katinas ir meilė“ žiūrovui atveria ryškų kūrybos pasaulį, kuriame galima atrasti mįslingą ir intriguojančią abstrakciją, katino, tarsi gero draugo ar paties autoriaus alter ego, įvaizdį ir meilę, pasirodančią darbuose visomis ryškiausiomis spalvomis. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad Rogerio Ekmano kūrybai artima naiviojo meno filosofija, bet autorius ją pasitelkia, kad parodytų realų ir įsivaizduojamą, linksmą ir nesuvaidintą, be išankstinių nusistatymų ir be kaukių savo meninių vaizdinių pasaulį. O jis – įvairus ir turintis skirtingas apibrėžtis.

Rogerio Ekmano tapybos darbai išsiskiria itin įtaigiais siužetiniais pasakojimais, laviravimu tarp plastiškumo ir figūratyvumo, autoriaus konstruojamos fikcijos ir tikrovės, skirtingų įvaizdžių ir jų reikšmių. Šių skirtingų paradigmų autorius nesiekia kaip nors atskirti, jis parodo, kad tai gali egzistuoti, priklausomai nuo žiūrovo pasirinkimo ir įsitraukimo į žaismingą menininko kūrybos pasaulį. R. Ekmanas tapybos pasaulį parodo pilną gyvybės ir skatina žiūrovą po jį paklaidžioti ar susitapatinti su paslaptingo katino ir kitais įvaizdžiais.

Dauguma ekspozicijoje pateikiamų darbų sukurti 2023 metais.

Meno kritikas Astijus Krauleidis-Vermontas 

Parodos kuratorė Irena Mikuličiūtė-Mika.

Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Paroda veikia: 2023 12 20 – 2024 01 13