TARPTAUTINIO TAPYTOJŲ PLENERO „ŠLAVANTAS 2023“ PARODA

V. K. Jonyno galerija
V. K. Jonyno galerija

Kaip ir kasmet, šiemet prie Šlavanto ežero kranto Lazdijų rajone, Veisiejų seniūnijoje, būrėsi menininkai. Vyko kasmetinis tarptautinis tapytojų pleneras „Šlavantas 2023“. Plenero dalyviai – gerai žinomi Lietuvos ir užsienio menininkai: Antanas Obscarskas, Rita Rimšienė, Karlas-Kristjanas Nagelis (Estija), Linas Gelumbauskas, Rūta Levulienė ir Diana Rudokienė. Šis kūrybinis susitikimas padovanojo nemažai puikių kūrybinių atradimų, kurie eksponuojami parodoje. 

Plenero dalyvių siekis – atskleisti Lietuvą kaip aukšto kūrybinio potencialo šalį, tęsti plenerinės tapybos tradicijas bei pasidalyti kūrybiniais sumanymais. Parodos dalyviai plenero metu tapo gamtoje: stebėdami ir fiksuodami aplinkos motyvus, saulės šviesos sklaidą, gilindamiesi į gamtos reiškinių, apšvietimo, spalvų, atspindžių ir refleksų įvairovę. Savo kūriniuose perteikdami gyvą dailininko įspūdį, nuotaiką bei autentišką, savitą aplinkos atmosferą, metų, paros laiką, erdvės įspūdį. Parodoje pristatomi panoraminiai ir kameriniai Šlavanto ežero vietovių peizažai bei abstrakčios ir figūrinės kompozicijos.

Privačiomis lėšomis finansuojamo tapybos plenero „Šlavantas“ dalyvių darbai jau šeštą kartą pristatomi V. K. Jonyno galerijoje Druskininkuose.

Parodos atidarymas viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Paroda veikia: 2023 08 09 – 10 18