FOLKLORO ANSAMBLIO „KUPOLĖ“ KONCERTAS

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Kaina:
nemokamai

Kovo 2 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į folkloro ansamblio „Kupolė“ koncertą „Kelionė po Lietuvos regionus, labiau užsibūnant Žemaitijoje“.

Folkloro ansamblis „Kupolė“ buvo įkurtas 1983 m. balandžio 23 d. Lietuvos veterinarijos akademijoje, o mūsų tautos atgimimo laikotarpiu domėjimasis etnokultūra dar labiau skatino jaunimą pažinti savo krašto istoriją ir ją puoselėti.

„Kupolės“ nuopelnai Lietuvos mastu buvo įvertinti „Aukso paukštės“ nominacija. Tačiau ansamblio veikla neapsiribojo vien tik lokaliais renginiais. Dalyvauta tarptautiniuose folkloro festivaliuose Olandijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Latvijoje, Estijoje, dalyvauta visuose tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje bei visose dainų šventėse nuo 1985 metų.

Nuo 2009 m. parengtos 47 autentiškos programos. Kai kurių šių programų pagrindu yra išleistos 5 garsajuostės ir 5 kompaktinės plokštelės. Folkloro ansamblio nariai ypač didžiuojasi programa, skirta Lietuvos partizanams.

„Kupolė“ turi savitą braižą. Viskas, kas yra dainuojama, šokama ir giedama, surinkta pačių narių ekspedicijose: Plateliuose ir Kuliuose Plungės r., Suginčiuose Molėtų r., Anykščių r., Palerenėlėje Kupiškio r., Darsūniškėse, Dukurvonyse, Rumšiškėse ir Zūbiškėse Kaišiadorių r., Pivašiūnuose Alytaus r., Kašonyse Prienų r., Merkinėje, Burokaraistėlėje ir Šklėriuose Varėnos r., Viečiūnuose Druskininkų r., Kapčiamiestyje Lazdijų r., Kaltanėnuose Švenčionių r.