EDUKACINIAI „MENO LABORATORIJOS“ UŽSIĖMIMAI

A. ir P. Galaunių namai-muziejus
A. ir P. Galaunių namai-muziejus
Trukmė: 90 min.
Kaina:
suaugusiesiems – 5 €
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams – 3 €

Tęsiame „Meno laboratorijos“ edukacijas ir kviečiame vaikus, šeimas, suaugusiuosius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamus usiėmimus, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.

BALANDŽIO 2 D. 11 VAL. JAUSMŲ MANDALA
Edukacijos metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas.

BALANDŽIO 7 D. 17 VAL. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ
Pažinkite pasaulį per autorinę lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje, – ekslibrisai. Tai ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę. Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.

BALANDŽIO 9 D. 11 VAL. TAUTINIS STILIUS INTERJERUOSE
Edukacinio užsiėmimo metu eisimės į kelionę po architektūros pasaulį. Šį kartą nagrinėsime tautinį stilių, kuris Lietuvoje vyravo tarpukario laikotarpiu ir siekė tautinius elementus perkelti į architektūrą. Būsite supažindinti su įvairiais pavyzdžiais, kuriuose pamatysite pastatų interjeruose naudotus liaudies motyvų fragmentus, sužinosite kokia simbolika, formos buvo labiausiai paplitę ir ką reiškė. Praktinėje užsiėmimo dalyje patys kursite tautinio stiliaus architektūrines detales, derinsite jas interjeruose.

BALANDŽIO 14 D. 17 VAL. NATIURMORTAS: BELAUKIANT ŠV. VELYKŲ
Užsiėmimo metu susipažinsite su dailės žanru – natiurmortu. Artėjant gražiausiai pavasario šventei šv. Velykoms, kursite natiurmortus iš verbų ir margučių. Stebėdami objektų struktūrą, spalvas, tonus, šešėlius tapysite ar grafikos pagalba perkelsite kompoziciją ant popieriaus lapo. Taip susikursite meno kūrinį, kuris puikiai papuoš Jūsų namus ar taps gražia dovana artėjančių švenčių proga.

BALANDŽIO 16 D. 11 VAL. PAUKŠČIAI – PAVASARIO PRANAŠAI
Dar vienas šv. Velykoms skirtas užsiėmimas, kurio metu kursite kiaušinių marginimo projektus ar paukščio formos puošybos elementus, juos įgyvendinę puošite ir sukursite šventinį Velykinį medį.

BALANDŽIO 21 D. 17 VAL. ART DECO MENAS LIETUVOJE
Užsiėmimo metu būsite supažindinti su art deco stiliumi (pranc. trumpinys iš art decoratif – dekoratyvinis menas), XX a. 3–4 deš. meno kryptimi. Nagrinėdami šio stiliaus bruožus, istorinius momentus suprasite, kad art deco kryptis būdinga tiek vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje, tiek architektūriniuose interjerų ir eksterjerų sprendimuose. Praktinėje užsiemimo dalyje įvairiomis technikomis patys kursite art deco elementus.

BALANDŽIO 23 D. 11 VAL. TAPYBOS PLENERAS: PAVASARIO PEIZAŽAS
Susipažinsite arba pratęsite pažintį su peizažu. Tai kūrinys, kuriame vaizduojamas kraštovaizdis, gamta, kalnai, miškas. Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus pavasariškas Ąžuolyno peizažas? Stebėdami aplinką mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite aplinką popieriaus lape.

BALANDŽIO 28 D. 17 VAL. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI
Nusikelsite į mitologinius baltų laikus, kur gausu skirtingas reikšmes turinčių ženklų, simbolių, aukštinama gamta ir jos teikiamos dovanos. Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.

BALANDŽIO 30 D. 11 VAL. TAPYBOS PLENERAS: PORTRETO ŽANRAS
Portretas – tapybos, fotografijos, grafikos, skulptūros ar kitos meninės išraiškos kūrinys, vaizduojantis žmogų. Artėjant Mamos dienai, pirmajam gegužės sekmadieniui, kviečiame į edukacinį užsiėmimą, kurio metu kursite portretus. Sukurti darbai galės tapti puikia dovana Jūsų Mamoms. Į užsiėmimą galite atsinešti nuotraukas ir tapyti portretus iš nuotraukų arba pakviesti gyvą modelį.

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8 (37) 79 89 95; +370 672 807 67